ମୁଁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଯିବି ନାହିଁ………ବିବାହର ସମସ୍ତ ପ୍ରଥା ଶେଷ ହେବା ପରେ ବିଦାୟ ସମୟରେ ଅଡି ବସିଲା କନ୍ୟା,ଡକାଗଲା ପୋଲିସ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ବିବାହ କରିବା ସମସ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ|ସେଏହି ଦିନର ଅପେକ୍ଷା ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କରିଥାଏ|ବିବାହକୁ ନେଇତାର ବହୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଥାଏ|ସେ ବିବାହ ଦିନ ପରଫେକ୍ଟ ଦେଖାଯିବା ଚାହୁଁଥାଏ|ଭଲ ଲେହେଙ୍ଗା ଠାରୁ ନେଇ ଭଲ ଗହଣା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥାଏ|ବିବାହରେ ସାଧାରଣତଃ ଅସଲି ସୁନା ଲଦି ରହିଥାଏ|ଏହି ଗହଣା ନିଜ ଘର ଓ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକ ଦେଇଥାଏ|କିଛି ଯୁବତୀଙ୍କ ସୁନାର ଗହଣା କିଛି ସଉକ ଥାଏ|

କିନ୍ତୁ କ’ଣ ଆପଣ କେଵେ ଦେଖିଛନ୍ତି କି ଗୋଟେ ଛୋଟ ଗହଣା ଯେପରି କାନ ଝୁମକାକୁ ନେଇ କନ୍ୟା ଶାଢି ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ?ଏହି କଥା ହଜମ ହେଉନାହିଁ|କିନ୍ତୁ ୟୁପିର କାନପୁରରେ ଏହା ହେଇଛି|ଏଠାରେ ଜଣେ କନ୍ୟା ବିବାହର ବିଧି ପରେ କେବଳ ଏଥିପାଇଁ ଶଶୁର ଘର ଯିବାକୁ ମନାକଲା କାରଣ ବର ତା ପାଇଁ ଯେଉଁ କାନ ଝୁମୁକା ଆଣିଥିଲା ତାହା ଅସଲି ସୁନା ନାହିଁ ନକଲି ଅଟେ|

ଏହି ଅନୈଖା ମାମଲା କାନପୁରର ସାଢ ଥାନା କ୍ଷେତ୍ରର ଅଟେ|ଏଠାରେ ୨୦ ମେ ଦିନ ସନ୍ତୋଷ ଯାଦବ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଝିଅର ବିବାହ ରଖିଥିଲେ|ଆରମ୍ଭରେ ସବୁକିଛି ଠିକ ଥିଲା|ବରଯାତ୍ରୀ ସ୍ୱାଗତ ଜମେଇକି ହେଲା|ଖାଦ୍ୟ ବଡ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ବନିଲା|ଜୟମାଳା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପରମ୍ପରା ସରିଲା|ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ବିଦାୟୀ ସୟରେ ହେଲା|ଦିନର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳରେ କନ୍ୟାର ନଜର ଗହଣା ଉପରେ ପଡିଲା|ସେତେବେଳେ ଗହଣା ସୁନାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ କାନର ଝୁମୁକା ନକଲି ଥିଲା|

ନକଲି କାନ ଝୁମୁକା ଦେଖି କନ୍ୟାର ଦିମାଗ ଖରାପ ହୋଇଗଲା|ସଜ ଭୟଙ୍କର ଭଡକିଲା ଓ ଶଶୁର ଘର ଯିବାକୁ ମନାକଲେ|ଶିଘ୍ର ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ମାମଲାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିଲା|ଫଳରେ ଏଥିପାଇଁ ପୋଲିସର ସହାୟତା ଆବଶ୍ୟକ ହେଲା|ପୋଲିସ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରି ସର୍ତ୍ତ ହେଲା ଯେ ସେ ଅସଲି କାନ ଝୁମୁକା ଦେବ|

ଅସଲି ସୁନା ଝୁମୁକା ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ କନ୍ୟା ଖୁସି ହୋଇଗଲା|ପୁଣି ସେ ଶଶୁର ଘରକୁ ଯିବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା|ଏଵେ ଏହା ଜଣାନାହିଁ ଯେ ଶଶୁର ଘର ଲୋକ ଅସଲି କାନ ଝୁମୁକା ଦେଲେ ନା ନାହିଁ|ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଏହି ମାମଲାର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି|

Leave A Reply

Your email address will not be published.