ମଣ୍ଡପରେ ଅଚାନକ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବରର ଅଜବ କାମ, ସମସ୍ତେ ହସିଲେ, କନ୍ୟା ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ବିବାହ କରିବାକୁ କରିଦେଲା ମନା

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଯଦି ଆପଣ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ କୌଣସି ଜିନିଷକୁ ଲୁଚାଇ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡିପାରେ । କାନପୁରର ଯୁବକଙ୍କୁ ଏହି ଶିକ୍ଷା ମିଳିଯାଇଛି, ଯେତେବେଳେ ତାର କନ୍ୟା ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲା । ମାମଲା କାନପୁର ନଗରର ଅଟେ । ଏଠାରେ ସଫିପୂର୍ କୋଟବାଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ରଖୁଥିବା ଲଖନ୍ କଶ୍ୟପ ନିଜ ଝିଅ ନିଶାଙ୍କ ପାଇଁ ବର ଦେଖୁଥିଲେ ।

ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର କାନପୁରର ବିକାଶ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା କଶ୍ୟପ ପରିବାର ସହିତ ଦେଖା ହେଲା । ତାଙ୍କ ପୁଅ ପଙ୍କଜ ମଧ୍ୟ ବିବାହ ଯୋଗ୍ୟା ଥିଲା ଏବଂ ନିଜ ପାଇଁ ଝିଅ ଖୋଜୁଥିଲା । ଉଭୟ ପରିବାର ଦେଖା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ଏହାପରେ ନିଶା ଏବଂ ପଙ୍କଜଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଦେଖା ହେଲା । ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ପସନ୍ଦ କଲେ ଏବଂ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଗଲେ ।

ଧୁମଧାମରେ ଆସିଲେ ବରଯାତ୍ରୀ, ବରର ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇଲା :-

ମେ 20 ତାରିଖରେ ଦୁଇ ପରିବାର ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲେ । ନିଶାଙ୍କ ଘରଲୋକେ ବିବାହର ସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରି ରଖିଥିଲେ । ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବାଗତ ପାଇଁ ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇଥିଲା । ସ୍ଥିର ସମୟରେ ବର ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ କନ୍ୟା ଘରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା । ଏହାପରେ ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍ଵାଗତ ପାଇଁ ସବୁ ଲୋକ ଲାଗିପଡିଲେ ।

ସମସ୍ତଙ୍କର ବହୁତ୍ ସମ୍ମାନର ସହିତ ସ୍ବାଗତ କରାଗଲା । ବାଜା ଏବଂ ସାଉଣ୍ଡ ସହିତ ନାଚି ନାଚି ବରଯାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ବହୁତ୍ ଖୁସି ହେଲେ । ଏହାପରେ ଯୁବକ ଏବଂ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବରଣମାଳା ପାଇଁ ଡକାଗଲା । ବରଣମାଳା ସମ୍ପନ୍ନ ହେବାପରେ ବର ମଣ୍ଡପରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଅଚାନକ ତାର ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇଲା । ଏହାପରେ ଯାଇ ତାର ପୋଲ ଖୋଲିଗଲା ।

ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଦେଖିବାରୁ କନ୍ୟା ହେଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ :-

ମଣ୍ଡପରେ ଯେତେବେଳେ ବରର ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇଲା ସେତେବେଳେ ସେ ବେହୋସ୍ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ତଳେ ପଡ଼ିଲା । ଏହାପରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଭେନେ଼ଇକୁ ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ତାର ଶଳା ବିପିନ ଆସିଗଲା । ସେ ବରର ମୁଣ୍ତରେ ପାଣି ଛିଟା ମାରିଲା ଏବଂ ଭେନେଇର ମୁଣ୍ଡ ହଲିବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏତିକିରେ ହିଁ ବରର ବିଗ ବାହାରିଗଲା । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ସେହିପରି କନ୍ୟା ଚନ୍ଦା ବରକୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲା । ସେ ଚନ୍ଦା ବର ସହିତ ବିବାହ କରିବାକୁ ସିଧାସଳଖ ମନା କରିଦେଲା । ସେହିପରି କନ୍ୟାର ଘର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବର ଉପରେ ଧୋକା ଦେବାର ଆରୋପ ଲଗାଇଲେ । ଏହାମଧ୍ୟରେ ସେହି ଲୋକମାନେ ବରକୁ ବନ୍ଧକ କରିଦେଲେ । କଥା ପୋଲିସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିଲା । ତାପରେ ପୋଲିସ ଯେମିତି ବି ହେଉ ସେଠାରୁ ବରକୁ ମୁକ୍ତ କରାଇଲା । ପୋଲିସ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିଦେଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.