ସିନ୍ଦୂର ଲଗାଇବାକୁ ଯାଉଥିବା ବରର ମୋବାଇଲକୁ ଆସିଲା ଅଚାନକ ଏକ ମେସେଜ, ଆଉ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ମଣ୍ଡପ ଛାଡି ପଳାଇଲା ବର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବିବାହର ସିଜିନ ଚାଲିଛି। ଲୋକ ନିଜ ନିଜର ହମସଫର ସହିତ ସାତ ଫେରା ନେଉଛନ୍ତି। ସବୁବେଳେ ସାଥିର ସହଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବିବାହର ଏହି ସିଜିନରେ ଅନେକ ଥର ଏମିତି ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଘଟିଯାଏ ଯାହାକି ସାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଯାଏ। ଝାଡଖଣ୍ଡରେ କିଛି ଏମିତି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ବିବାହର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ବର ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ଠିକ ସମୟରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ। ବରଯାତ୍ରୀ ଖୁସିରେ ନାଚୁଥିଲେ। ଜଳପାନ ପରେ ମଣ୍ଡପରେ ବିବାହ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯେମିତି ବର କନ୍ୟାକୁ ସିନ୍ଦୂର ଲଗାଇବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, ଅଚାନକ ବରର ମୋବାଇଲକୁ ଏକ ମେସେଜ ଆସିଲା ଯାହାକୁ ଦେଖି ସେ ମଣ୍ଡପ ଛାଡି ପଳାଇଗଲେ।

ଗିରୀଡିହରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ମାମଲା:-

ବିବାହ କୌଣସି ଅସୁବିଧାରେ ହୋଇଯାଉ, ତାହା ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି। ଅନେକ ଥର ଏମିତି ହୋଇଯାଏ ବିବାହ ହେଉ ହେଉ ରହିଯାଏ। କିଛି ଏମିତି ଝାଡଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟର ଗିରୀଡିହରେ ହୋଇଛି। ଏଠାକାର ବୋଙ୍ଗାବାଦ ଅଞ୍ଚଳର ଘଟଣା ସାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଠାରେ ଏକ ବର ନିଜର ବିବାହ ଛାଡି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ହୋଟେଲରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବିବାହ ସମାରୋହ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା। ବର ସହିତ ବରଯାତ୍ରୀ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ସମୟରେ ହୋଟେଲରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ। ଦ୍ୱାରାଚାର ପରେ ବରକୁ ଷ୍ଟେଜରେ ବସାଯାଇଥିଲା। ଡିଜେରେ ବରଯାତ୍ରୀ ନାଚୁଥିଲେ। ସବୁଆଡେ ଖୁସିର ମାହୋଲ ଥିଲା। ଖାଇବା ପିଇବା ଚାଲୁଥିଲା।

ମଣ୍ଡପରେ ଆସିଲା ଏକ ମେସେଜ, ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲା ବର:-

କିଛି ସମୟ ପରେ କଣ ହେବ, ତାହା କାହାରିକୁ ଜଣାନଥିଲା। ଜୟମାଳା ପରେ ଷ୍ଟେଜରେ ବର-କନ୍ୟା ବସିଥିଲେ। ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ଅତିଥିମାନେ ଆସୁଥିଲେ। ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ। ଗିଫ୍ଟ ଦେବା-ନେବା ଚାଲିଥିଲା। ଏହା ପରେ ବିବାହର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆସିଗଲା ସେତେବେଳେ ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ମଣ୍ଡପକୁ ଡକାଗଲା।

ବିବାହର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆସିବା ପରେ ବର-ବଧୂ ମଣ୍ଡପରେ ବିବାହର ରୀତିନୀତି କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଲେ। ଏହାପରେ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ପଣ୍ଡିତ ବିବାହ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ। ସବୁ ରୀତିନୀତିରେ ଶେଷ ହୋଇସାରିଥିଲା। ଏକ ରୀତିନୀତି ସିନ୍ଦୂର ଦେବା ବାକିଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ବସିଥିବା ବରର ଫୋନକୁ ଏକ ମେସେଜ ଆସିଲା।

ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଗଲା, ମାମଲା ପୋଲିସ ପାଖରେ:-

ଏହି ମେସେଜରେ ଲେଖା ହୋଇଥିଲାକି ଯେଉଁ ଝିଅକୁ ତୁମେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ସେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଉ କାହାର ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରହିସାରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଲେଖା ହୋଇଥିଲାକି ତାର ପ୍ରେମୀର ହତ୍ୟା ହୋଇସାରିଛି। ଏହାପରେ ସେ ମୋବାଇଲ ବନ୍ଦ କରିଦେଲା ଓ ବାହାନା କରି ମଣ୍ଡପରୁ ଉଠିଲା ଓ ସେଠାରୁ ଫେରାର ହୋଇଗଲା।

ବରକୁ ସେଠାରେ ନ ପାଇ ମଣ୍ଡପରେ ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଗଲା। ଦୁଇ ପକ୍ଷ ତରଫରୁ ଭିଡ଼ିଗଲେ। ଏହା ପରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଲା। ପୋଲିସ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଦୁଇ ପକ୍ଷର ଆରୋପ ଶୁଣିଲେ। ପୋଲିସ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରିଲେ ଓ ଜଣାପଡ଼ିଲାକି କନ୍ୟାର ପ୍ରେମିକର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ସିରିୟା ରେଲୱେ ଟ୍ରାକରେ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.