IPL ରେ କେହି ନକିଣିବା ପରେ ଏହି 7 ଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଖେଳିବେ ଢାକା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ, ହନୁମା ବିହାରୀ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ,ଦେଖନ୍ତୁ କିଏ କିଏ ?

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL) 2022 ସିଯିନ ମାର୍ଚ୍ଚ 26 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ 10 ଟି ଦଳ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀରେ ନୂତନ ସିଯିନ ପାଇଁ ମେଗା ଆକ୍ସନ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଆକ୍ସନରେ ସୁରେଶ ରାଇନା, ହନୁମା ବିହାରୀ, ଅମିତ ମିଶ୍ର ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଥିଲେ, ଯାହାକୁ କେହି କିଣିନଥିଲେ।

ଆଇପିଏଲରେ ବିକ୍ରି ନହେବା ପରେ ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ ସମେତ 7ଜଣ ଖେଳାଳି ଢାକା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (DPL) କୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ହନୁମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ବାବା ଆପାରାଜିତ୍, ଅଭିମାନୁ ଇଶ୍ୱରାନ୍, ପରଭେଜ୍ ରସୁଲ୍, ଅଶୋକ ମେନରିଆ, ଚିରାଗ ଜାନି ଏବଂ ଗୁରୁନ୍ଦର ସିଂ। ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ମେଗା ଆକ୍ସନରେ ଏମାନେ ବିକ୍ରି ହୋଇ ନଥିଲେ।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିଛନ୍ତି:-

ଢାକା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (DPL) ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଲିଷ୍ଟ-ଏ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ଯାହା 50 ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ତାରକା ଖେଳାଳି ମହମ୍ମଦ ହାଫିଜ ଏବଂ ଜିମ୍ବାୱେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସିକନ୍ଦର ରଜା ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଜାଣିଇ ଦେଉଛୁ ଯେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ମନୋଜ ତିୱାରୀ ଏବଂ ୟୁସୁଫ ପଠାନଙ୍କ ପରି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଢାକା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ଖେଳିଛନ୍ତି।

ବ୍ରେକ ନେବା ପରେ ଢାକାରେ ପହଞ୍ଚିବେ ହନୁମା:-

ନିକଟରେ ହନୁମା ବିହାରୀ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ସିରିଜକୁ 2-0ରେ ଜିତି ନେଇଛି। ଏହି ସିରିଜ୍ ପରେ ହନୁମା ହାଇଦ୍ରାବାଦସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ କିଛି ସମୟ ବିରତି ନେବା ପରେ ସେ ଢାକା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବେ। ସେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଆବାହାନି ଲିମିଟେଡ୍ ପାଇଁ ଖେଳିବେ। ତେବେ ହନୁମା ଏହି ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିପାରିନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ନଜିବୁଲ୍ଲା ଜାଦ୍ରାନର ସାଇନ ହୋଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ହନୁମା କ୍ଲବରେ ଯୋଗଦେବେ।

ଏହି ଭାରତୀୟମାନେ ଏହି ଦଳ ସହିତ ଖେଳିବେ:-

ଭାରତୀୟ ଘରୋଇ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟରେ ଅଭିମନ୍ୟୁ ଏସରୱାନ ବଙ୍ଗଳା ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ କିଛି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ। ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଖେଳାଳି ପରଭେଜ ରସୁଲ ଶେଖ ଜମାଲ ଧନମାଣ୍ଡି ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳିବେ। ବାବା ଆପାରାଜିତ୍ ରୁପଗଞ୍ଜ ଟାଇଗର୍ସ, ଅଶୋକ ମେନାରିଆ ଖେଲଗର ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ଚିରାଗ ଜାନି ଲେଯେଣ୍ଡ ଅଫ ରୁପଗଞ୍ଜ ଏବଂ ଗୁରିନ୍ଦର ଗାଜି ଗ୍ରୁପ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.