ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା, ପୁରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାର ହୋଇପାରନ୍ତି ଏହି ଧୁରନ୍ଧର ଖେଳାଳୀ !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) 2022 ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଦଳର ଖେଳାଳି ଏକତ୍ରିତ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ପରି ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଦଳଙ୍କୁ ଝଟକା ଲାଗିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆହତ କାରଣରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ ଆଇପିଏଲରୁ ବାଦ୍ ପଡିପାରନ୍ତି।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବୋର୍ଡର ଚୟନ କମିଟିର ଏକ ଅଂଶ ଭିକ୍ଟରଙ୍କ ତରଫରୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ ଆଇପିଏଲ୍ କିମ୍ବା ସମଗ୍ର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଉଦଘାଟନୀ ଅଂଶକୁ ମିଶ କରିପାରନ୍ତି। ନର୍କିଆ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ରହିଆସିଛନ୍ତି। ମେଗା ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ଦ୍ୱାରା ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ 6.5 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ରିଟିନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି ଯେ ଏଥର ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ନର୍କିଆଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ। ନଭେମ୍ବର ଠାରୁ ସେ ବୋଲିଂ କରି ନ ଥିବାରୁ ସେ କେବେ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନ ନିଅନ୍ତି, ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହି ଦେଉଛୁ ଯେ ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆର ଆଇପିଏଲ୍ ରେକର୍ଡ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ହୋଇଛି, ସେ 24 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 34 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଏକୋନୋମି 8 ରୁ କମ୍କୁ ଆସୁଛି। ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ଏଥର ଚାରିଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରଖିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ, ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ପୃଥିବୀ ସୋ ଏବଂ ଏନ୍ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ ରହିଥିଲେ।

ଏଥର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ODI ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ, ଏନ୍‌ରିକ୍ ନୋର୍କିଆ ମଧ୍ୟ ଏହି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। ଏହି ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଏହିପରି ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। କିନ୍ତୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ହରାଇ ପାରନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.