ମା ତୁମେ ସବୁଠାରୁ ଭଲ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମଜବୁତ ନୁହେଁ, କ୍ଷମା କରିଦେବ… ଏମିତି ଲେଖି ଛାତରୁ ଡେଇଁ ପଡିଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଏମିତି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଯାଏ ଯେ ସେମାନେ ସୁସାଇଡ କରିବା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି | ଆଜିକାଲି ଏହିପରି ମାମଲାରେ କିଛି ଅଧିକ କେସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି | ଯେଉଁଠାରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁସାଇଡ ଭଳି ଚିନ୍ତାଧାରା ମନକୁ ଆସିଥାଏ |ଏମିତି ଗୋଟିଏ ମାମଲା ଫରିଦାବାଦରୁ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ ଜଣେ ୧୬ ବର୍ଷୀୟ ପିଲା ନିଜ ସୋସାଇଟିର ଛାତରୁ ଡେଇଁ ଜୀବନ ଦେଇଦେଲା |

ଏହି ପିଲା ନିଜ ମା ନାମରେ ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛି | ଏହି ନୋଟରେ ଏହି ପିଲା ନିଜ ସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିଜର ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ବୋଲି ଦାୟୀ କରିଛି | ବାସ୍ତବରେ ମାମଲା ଗ୍ରେଟର ଫରିଦାବାଦର ଡ଼ିସକଭରୀ ସୋସାଇଟିର ଅଟେ | ଏହି ସୋସାଇଟିରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାତିରେ ଜଣେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଛାତରୁ ଡେଇଁ ନିଜର ଜୀବନ ଦେଇଦେଲା | ଏହି ଛାତ୍ରଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୧୬ ବର୍ଷ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଛାତ୍ର ଡ଼ିସକଭରୀ ସୋସାଇଟିରେ ନିଜ ମାଙ୍କ ସହିତ ରହୁଥିଲା | ଏହି ଛାତ୍ର ଗ୍ରେଟର ଫରିଦାବାଦର ଡିପିଏସ ସ୍କୁଲର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲା |

ତାର ମା ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍କୁଲରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପଢ଼ାଇଥାନ୍ତି | ଏହି ଛାତ୍ରଙ୍କ ମା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍କୁଲର ପିଲାମାନେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଗେ ଅର୍ଥାତ ସମଲିଙ୍ଗୀ କହି ଡାକୁଥିଲେ | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଡିପ୍ରେସନକୁ ଆସି ଯାଇଥିଲା | ଦିଲ୍ଲୀରେ ତାଙ୍କର ଡିପ୍ରେସନ ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ କରାଯାଉଥିଲା | ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍କୁଲର ପିଲାମାନେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ସବୁବେଳେ ଗେ କହି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିଲେ ଏବଂ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଅନେକଥର ସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସ୍କୁଲ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କିଛି ବି ଆକ୍ସନ ନେଲାନାହିଁ |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଛାତ୍ରର ମା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରତି ମନୋଭାବ ଠିକ ନଥିଲା | ଫେବୃଆରୀ ୨୩ ତାରିଖରେ ଛାତ୍ରର ବିଜ୍ଞାନ ପରୀକ୍ଷା ଥିଲା | ଯେଉଁଥିପାଇଁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପାଇଁ ସେ ନିଜର ହେଡ଼ ମିଷ୍ଟ୍ରେସ ମମତା ଗୁପ୍ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଲେ | କିନ୍ତୁ ମମତା ଗୁପ୍ତା ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ପାଟି କଲେ ଏବଂ କହିଲେ ଯେ ସେ ରୋଗର ଫାଇଦା ଉଠାଉଛି |

୧୫ ମହଲା ଉପରୁ ଛାତ୍ର ଜଣକ ଡେଇଁ ଦେଇଦେଲେ ଜୀବନ :-

ଛାତ୍ରଙ୍କ ମା ଅଭିଯୋଗ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଏମିତି ଭାବରେ ଗାଳି କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ବହୁତ ଡରିଯାଇଥିଲା, ଏମିତିକି ସେ ସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ମା ବୁଝାଇବା ପରେ ସେ ତାପରଦିନ ସ୍କୁଲ ଗଲା | ଯାହାପରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାତିରେ ଛାତ୍ର ସୋସାଇଟିର ୧୫ ମହଲାର ଛାତ ଉପରୁ ପ୍ରାୟ ରାତି ୧୦ ଟା ସମୟରେ ଡେଇଁପଡ଼ି ଜୀବନ ଦେଇଦେଲା |

ପୋଲିସକୁ ମିଳିଲା ଛାତ୍ରର ସୁସାଇଡ ନୋଟ :-

ଏହି ନୋଟରେ ଛାତ୍ର ନିଜ ମା ପାଇଁ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରିୟ ମାମା, ତୁମେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ମାମା | ମୁଁ ଦୁଃଖିତ ଯେ ମୁଁ ବାହାଦୂର ହୋଇପାରିଲି ନାହିଁ | ଏ ସ୍କୁଲ ମତେ ମାରିଦେଲା | ମୁଁ ଏହି ଘୃଣାରେ ଭରି ରହିଥିବା ଦୁନିଆରେ ରହିପାରିବି ନାହିଁ | ମୁଁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କଲି, କିନ୍ତୁ ଲାଗୁଛି ଯେ ଜୀବନକୁ ଆଉ କିଛି ଦରକାର | ଲୋକମାନେ ମୋ ବିଷୟରେ କଣ କହୁଛନ୍ତି, ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବ ନାହିଁ | ତୁମେ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଅଟ |

ଏହାସହିତ ଛାତ୍ର ଏହା ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ପରିବାରକୁ ମୋର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ମୋ ସହିତ ଯାହା ହେଲା, ସେ ବିଷୟରେ କହିବ | କିଏ କଣ କହୁଛି, କାହା କଥାକୁ ଶୁଣନାହିଁ | ଯଦି ମୁଁ ମରିଯିବି ତେବେ ଗୋଟିଏ ନୁଆଁ ଚାକିରୀ ଖୋଜିନେବ | ତୁମେ କଳାକାର, ଏହାକୁ ଜାରି ରଖିବ | ତୁମେ ଦେବଦୁତ, ତୁମକୁ ଏହି ଜନ୍ମରେ ପାଇ ମୁଁ ଧନ୍ୟ | ମୁଁ ମଜବୁତ ନୁହେଁ, ମୁଁ ଦୁର୍ବଳ… | ଏହି ନୋଟ ମାଧ୍ୟମରେ ପୋଲିସ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ହେଡ଼ ମିଷ୍ଟ୍ରେସ ମମତା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି |

Leave A Reply

Your email address will not be published.