ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ପୁରୁଷ ଦେଲେ ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଏବଂ କହିଲେ – ମାଆ ଡାକିବା ମୋତେ ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ ।

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଆମେରିକାରେ ଏକ ବିରଳ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଲସ୍ ଆଞ୍ଜେଲସରେ ଅବସ୍ଥିତ ଜଣେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ପୁରୁଷ ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ନିଜେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ମ୍ୟାନ ବେନେଟ କାସପର୍ ୱିଲିୟମ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ମା ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ନର୍ସମାନେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ମା ବୋଲି କହୁଥିଲେ। ବେନେଟ୍ଟ ଏହି ଜିନିଷକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ।

ପୁରୁଷ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ନର୍ସ ତାଙ୍କୁ ମା ବୋଲି କହିଥିଲେ:-

37 ବର୍ଷୀୟ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ବେନେଟ୍ଟ କାସପର୍ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଶୁ ‘ମା’ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ । ଜଣେ ପୁରୁଷ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ନର୍ସମାନେ ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଡାକିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରୁଷମାନେ ମଧ୍ୟ ଏକ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିପାରିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ କେହି ମା ବୋଲି ଡାକନ୍ତି ନାହିଁ।

ବିବାହ ପରେ ଏକ ସନ୍ତାନ ଚାହୁଁଥିଲେ:-

ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ବେନେଟଙ୍କୁ 20 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ସେ ଜଣେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର । ଏହା ପରେ, 2017 ମସିହାରେ, ସେ ମଲିକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ, ଯାହାଙ୍କୁ ସେ 2019 ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବିବାହ ପରେ ସେ ଏକ ସନ୍ତାନ ଚାହୁଁଥିଲେ ।ଦୁହେଁ ସ୍ଥିର କଲେ ଯେ ସେମାନେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ବିଦ୍ୟମାନ ବିକଳ୍ପଗୁଡିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ ।ଏଥିପାଇଁ ବେନେଟଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ହରମୋନ୍ ଥେରାପି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଲା, ଯାହା ସେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ନିଜର ଡିମ୍ବାଣୁକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରିବା ପାଇଁ କରିଆସୁଥିଲେ ।

ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାରରୁ ସ୍ତନକୁ ବାହାର କର:-

ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଇଚ୍ଛା ହେତୁ, ବେନେଟ୍ 2015 ରେ ଏକ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତନକୁ କାଢ଼ି ନେଇଥିଲେ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ 3 ଲକ୍ଷ 76 ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରଜନନ ପ୍ରଣାଳୀ ଉପରେ ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡି ନଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.