ଚାକିରୀ କରିବା ସହିତ ମାତ୍ର ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏହି ବିଜନେସ, ପ୍ରତି ମାସରେ ହେବ ୩୦୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଏକ୍ସଟ୍ରା ରୋଜଗାର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ?

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଯଦି ଆପଣ ବୃତ୍ତିରେ ଚାକିରୀ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜର ବିଜେନେସ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଗୋଟିଏ ବିଜନେସ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଚାକିରୀ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ | ଏହି ବିଜନେସ ହେଉଛି ଆଚାର କିମ୍ବା ଖଟା ବିଜେନେସ | ଏହି ବିଜନେସରୁ ଅରଣା ଏକ୍ସଟ୍ରା ଇନକମ କରିପାରିବେ |

ଆଚାର ମେକିଙ୍ଗ ବିଜନେସର ଆରମ୍ଭ ଘରୁ ହୋଇପାରେ | ଯେତେବେଳେ ବିଜନେସ ବଢିବାକୁ ଲାଗିବ, ସେତେବେଳେ ଅଲଗା ସ୍ଥାନ ନେଇ ଏହି ବିଜନେସକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରିବେ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ କିପରି ଆପଣ ଏହି ବିଜନେସକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏବଂ କେତେ ରୋଜଗାର ହୋଇପାରିବ |

୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏହି ବିଜନେସ :-

ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଚାର ତିଆରି କରିବାର ବିଜେନେସ ଘରେ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ | ଏହି ବିଜନେସ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇପାରେ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ୨୫ରୁ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର ହୋଇପାରେ | ଏହି ରୋଜଗାର ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଡକ୍ଟର ଡିମାଣ୍ଡ, ପ୍ୟାକିଂ ଏବଂ ଏରିଆ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ | ଆଚାରକୁ ଅନଲାଇନ ଥୋକ, ରିଟେଲ ମାର୍କେଟ ଏବଂ ରିଟେଲ ଚେନକୁ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ |

ସରକାର ମଧ୍ୟ କରିବେ ସାହାଯ୍ୟ :-

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ରହିଛି ଯେ ଲୋକମାନେ ଜବ ସିକରସ ବଦଳରେ ନିଜେ ଜବ କ୍ରିଏଟର୍ସ ହୁଅନ୍ତୁ | ନିଜର ବିଜନେସ କିମ୍ବା ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ ଠିଆ କରିପାରିବେ | ସରକାର ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସ୍କିମସ ମଧ୍ୟ ଚଳାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦକ୍ଷ କରାଯାଇପାରିବ | ଯଦି ଆପଣ ବିଜନେସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ସରକାରୀ ସ୍କିମର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବେ |

୯୦୦ ବର୍ଗ ଫୁଟର ଏରିଆ ଆବଶ୍ୟକ :-

ଆଚାର ମେକିଙ୍ଗ ବିଜନେସ ପାଇଁ ୯୦୦ ବର୍ଗ ଫୁଟର ଏରିଆ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ | ଆଚାର ତିଆରି କରିବା, ଆଚାର ଶୁଖାଇବା, ଆଚାରକୁ ପ୍ୟାକ କରିବା ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ଖୋଲା ସ୍ଥାନ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ | ଆଚାରକୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆଚାର ତିଆରି କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ବହୁତ ସଫାସୁତରା ଦରକାର ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଯାଇ ଆଚାର ଅଧିକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଜା ରହିଥାଏ |

ଆଚାର ମେକିଙ୍ଗ ବିଜନେସରେ ଏତେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ :-

ଆଚାର ମେକିଙ୍ଗ ବିଜନେସକୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲଗାଇ ଏହାର ଦୁଇଗୁଣା ଲାଭ ରୋଜଗାର କରାଯାଇପାରିବ | ପ୍ରଥମ ମାର୍କେଟିଙ୍ଗରେ ବିନିଯୋଗର ସବୁ ରାଶି ମିଳିଯାଇଥାଏ ଏବଂ ତାପରେ କେବଳ ଲାଭ ହିଁ ଲାଭ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଛୋଟ ବିଜନେସକୁ ପରିଶ୍ରମ, ଆଗ୍ରହ ଏବଂ ନୁଆଁ ନୁଆଁ ପ୍ରୟୋଗ ଦ୍ୱାରା ବଡ଼ ବିଜନେସ କରାଯାଇପାରିବ | ଏହି ବିଜନେସର ଲାଭ ପ୍ରତି ମାସରେ ମିଳିବ ଏବଂ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ବଢିବ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.