ପାହାଡ଼ ତଳେ 250 ଫୁଟ ଗଭୀରରେ ଫସି ରହିଥିଲା ଯୁବକ,ଏମିତି ଭାବରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ବାୟୁସେନା,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନନ୍ଦୀ ପାହାଡରେ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ। ସେ ପାହାଡ ତଳେ ପ୍ରାୟ 250 ଫୁଟ ତଳେ ଏକ ଛୋଟ ପଥର ଉପରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସୁଥିଲା,ତା’ପରେ ଏକ ବଡ଼ ଚମତ୍କାର ଘଟିଲା ।

ଯୁବକ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପାହାଡରୁ ଖସିପଡିଥିଲେ:-

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଜଣେ 19 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସହରର ନନ୍ଦୀ ପାହାଡରେ ଟ୍ରେକିଂ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ପାଦ ଖସିଗଲା ଏବଂ ସେ ଉଚ୍ଚ ପାହାଡରୁ ତଳେ ପଡ଼ିଗଲେ । ପଥର ମାରିବାବେଳେ ସେ 250 ଫୁଟ ତଳକୁ ଯାଇ ଏକ ଛୋଟ ପଥରରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ତଳେ ଏକ ଗଭୀର ଖାଲ ଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଇ ଯାଇଥାନ୍ତା।

250 ଫୁଟ ତଳେ ଏକ ପଥର ଉପରେ ଅଟକି ରହିଥିଲା​​:-

ଚିକବଲପୁର ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ଜି.କେ ମିଥୁନ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏକ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ କଲେଜରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ 19 ବର୍ଷୀୟ ଛାତ୍ର ଏକ ଖାଲରେ ପଡ଼ି ସେଠାରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ସେ 250 ଫୁଟ ତଳକୁ ଯାଇ ଏକ ଛୋଟ ପଥରରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ତଳେ ଏକ ଗଭୀର ଖାଲ ଥିଲା। କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ‘ନିଶଙ୍କ ଟ୍ରେକିଂ ପାଇଁ ଏକୁଟିଆ ଆସି ଘାଟରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ,ସୌାଭାଗ୍ୟବଶତ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଅଟକି ଗଲେ । ଯଦି ସେ ସେଠାରୁ ଖସି ଯାଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ ସେ ପ୍ରାୟ 300 ଫୁଟ ତଳେ ଥିବା ପାହାଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଥାନ୍ତେ ।ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୁବକମାନେ ପୋଲିସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମକୁ ମେସେଜ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର, SDRF ଏବଂ NDRF ସହିତ ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଯାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିନଥିଲେ ।

ବାୟୁସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା:-

ପାହାଡରୁ ଖସିପଡିଥିବା ଯୁବକ ଜଣକ ତଳେ ଥିବା ଏକ ପଥରରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ କୌଣସି ଦଳ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବାୟୁସେନାକୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଡକାଯାଇଥିଲା। ଏକ ବାୟୁସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା ପରେ ଜଣେ କମାଣ୍ଡୋ ଅଣ୍ଟାରେ ଦଉଡି ବାନ୍ଧି ହେଲିକପ୍ଟର ତଳେ ଥିବା ପଥର ଉପରେ ଅବତରଣ କରି ଆହତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଠାଇ ହେଲିକପ୍ଟରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ଯାହା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଥିଲା ​​।

ଯୁବକଙ୍କର ଜୀବନ ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚିଗଲା :-

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହା ପରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ମି -17 ହେଲିକପ୍ଟର ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା। ବାୟୁସେନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଖାତରୁ ବାହାର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ପୋଲିସ-ପ୍ରଶାସନ ତଥା ବାୟୁସେନାକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.