5 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ହେଲେ ରାସ୍ତାରେ ଭିକାରୀ ଭଳି ବୁଲନ୍ତି ଡୋମ୍, ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ମିଳିଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଆପଣ କେବେ ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ? ଯାହାର ସମ୍ପତ୍ତି 5 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ସେ ରାସ୍ତାରେ ଭିକାରୀ ପରି ବୁଲୁଥିବେ । ଲଣ୍ଡନରେ ଜଣେ ଭୂମିହୀନ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତିମାସରେ ଅତି କମରେ ତେର ଶହ ବାଉନ ଅର୍ଥାତ୍ ଏକ ଲକ୍ଷ 27 ହଜାର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି

ଡୋମ୍ ନାମକ ଏହି ଭିକାରୀ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ସେବନ ଯୋଗୁଁ ସେ ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ିରୁହନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଡୋମଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅଧିକ କିଛି ଜାଣିବା ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଡୋମ୍ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ପରିବାରରେ ବଢିଥିଲେ । ଡୋମ୍ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ହିଁ ନିଶା ସେବନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଓଭରଡୋଜ ପରେ ସେ ସାତବର୍ଷ ବୟସରେ ସାବଧାନତା ରଖିଥିଲେ ।

ପୁଣିଥରେ ସେ ଡ୍ରଗସ ଆଡ଼କୁ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଆଥରେଟିକ ସାହସିକତା ଯୋଗୁଁ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ସମୟରେ ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯୁବାବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବଦଳିବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏଭଳି ସେ ନିଶା ସେବନ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ।

ଡୋମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଘରଭଡ଼ା ଠାରୁ ସମସ୍ତ ଆୟ ନିଶା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ସେ ଲଣ୍ଡନ ରାସ୍ତାରେ ଭିକ ମାଗନ୍ତି ଏବଂ ଦିନକୁ ଦୁଇରୁ ତିନିଶହ ପାଉଣ୍ଡ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାଇଁ ପାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦିଅନ୍ତି । ସେହିପରି ସେ ସବୁବେଳେ ବାହାରେ ସୋଇଥାନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ପୁଅ ରହିବାପାଇଁ ଘର କିଣିଥିଲେ । ଯଦି ସେ ତାଙ୍କ ଘର ବିକ୍ରି କରନ୍ତି, ତେବେ ତାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 5 କୋଟି 19 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ । ସେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ନିୟମିତ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.