ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ଖର୍ଚ ନକରି ଫ୍ରି ରେ ବୁଲିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଚାଲିଯାଆନ୍ତୁ ଏହି ୪ଟି ସ୍ଥାନକୁ ,ରହିବା ଖାଇବା ସବୁ କିଛି ମାଗଣା |

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଯଦି ଆପଣ ବୁଲିବାକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି 4 ଟି ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯେଉ ଜାଗାକୁ ଆପଣ ମାଗଣାରେ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ | ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ବରଂ ଶୀଘ୍ର ଜାଣନ୍ତୁ ସେହି ସ୍ଥାନଗୁଡିକ କେଉଁଠି କେଉଁଠି ଅଛି |

ଯଦି ଆପଣ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତରେ ଏପରି ଅନେକ ସ୍ଥାନ ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ସବୁକିଛି ମାଗଣାରେ ମିଳିପାରିବ | ଏହାର ଅର୍ଥ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଭ୍ରମଣ ଉପଭୋଗ କରାଯାଇପାରିବ | ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ଅଟେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଯେଉଁଠାରେ ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା କରିବାବେଳେ ବଜେଟ୍ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | କାରଣ ଆପଣ ମାଗଣାରେ ପାଇଥିବା ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ହେଉଛି ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଜୀବିକା | ଯେଉଁମାନେ ବଜେଟ୍ ବିଗିଡ଼ିବା କାରଣରୁ ଚାଲିବା-ବୁଲିବା ଠାରୁ ସର୍ବଦା ମନ ହଟେଇ ଦିଅନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବିଳମ୍ବ ନକରି ଏହି ଟିପ୍ସଗୁଡିକ |

ମଣିକରଣ ସାହିବ ଗୁରୁଦ୍ୱାରା

ଯଦି ଆପଣ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ବୁଲିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି,ତେବେ ଆପଣ ମଣିକରଣ ସାହିବ ଗୁରୁଦ୍ୱାରା ପରିଦର୍ଶନ କରି ଅଟକି ପାରିବେ | ଏଠାରେ ଆପଣ କେବଳ ଖାଦ୍ୟ ପାଇବେ ନାହିଁ ବରଂ ମାଗଣାରେ ପାର୍କିଂ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପାଇବେ | ଯଦି ଆପଣ ନିଜ କାରରେ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ପାର୍କିଂ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ |

ଆନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମ

ଯଦି ଆପଣ କେରଳ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ହରିଆଲି ମଧ୍ୟରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ଆନନ୍ଦ ଆଶ୍ରମ ଆପଣଙ୍କ ରହିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ | ଏଠାରେ ଆପଣ 3ଥର ଖାଦ୍ୟ ପାଇବେ | ତଥାପି, ଏହି ଭୋଜନଗୁଡ଼ିକ କମ୍ ତେଲ ଏବଂ ମସଲା ସହିତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ ହେବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ |

ଗୀତା ଭବନ

ଯଦି ଆପଣ ଋଷିକେଶ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଗୀତା ଭବନରେ ରହିପାରିବେ | ଏହି ଆଶ୍ରମ 1000 ରୁମ ର ଅଟେ | ସତସଙ୍ଗ ଏବଂ ଯୋଗର ଅଧିବେଶନ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ କରାଯାଏ | ଏହା ଗଙ୍ଗା ନଦୀ କୂଳରେ ଅବସ୍ଥିତ | ଏଠାରୁ ଆପଣ ପ୍ରାକୃତିକ ସୈନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ |

ଇଶା ଫାଉଣ୍ଡେସନ

ଏହି ଫାଉଣ୍ଡେସନ କୋଏମ୍ବାଟୁର ଠାରୁ ପ୍ରାୟ 40 କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ | ଏଠାରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ଏକ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଆପଣ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବରେ ଏଠାରେ ଦାନ କରିପାରିବେ | ଇଶା ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.