ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ, କଣ୍ଡୋମ୍ ଦ୍ଵାରା ହେଉଛି ନିଶା ସେବନ।

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଦୁର୍ଗାପୁରର ଛାତ୍ରମାନେ କଣ୍ଡୋମ କିଣୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଗର୍ଭନିରୋଧକ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ନୁହେଁ |ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏହାକୁ ଏକ ମଦ୍ୟପାନ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି! ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଜବ ଲାଗୁଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଯୁବକମାନେ କଣ୍ଡୋମ ଦ୍ୱାରା ନିଶା କରୁଛନ୍ତି । କଣ୍ଡୋମ ବିକ୍ରିରେ ହଠାତ୍ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ବଜାରରୁ କଣ୍ଡୋମ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ଯୁବକମାନେ କଣ୍ଡୋମ ସାହାଯ୍ୟରେ କିପରି ନିଶା କରୁଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତୁ ସେ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା… ଏହା ମଧ୍ୟ ଆମର ଧ୍ୟାନ ଆକର୍ଷଣ କରେ ଯେ ଆମର ଯୁବକମାନେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କେତେ ଭୁଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି |

ଏକ ମେଡିକାଲ ଦୋକାନର ଦୋକାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ସେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା କଣ୍ଡୋମ ପ୍ୟାକେଟ ସଂଖ୍ୟା ବହୁଗୁଣିତ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତି ଦୋକାନରେ ତିନିରୁ ଚାରି ପ୍ୟାକେଟ କଣ୍ଡୋମ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା। ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଘରଠାରୁ ଦୂରରେ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଛନ୍ତି । ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବାବେଳେ ସେମାନେ ସିଗାରେଟ୍ ଓ ମଦ ପରି ଅନେକ ପ୍ରକାରର ନିଶାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଦୁର୍ଗାପୁରର ସିଟି ସେଣ୍ଟର୍, ବିଧାନନଗର, ବେନାଚିଟି, ଏବଂ ମୁଚିପାରା, ସି ଜୋନ୍, ଏକ ଜୋନ୍ ଭଳି ସୁଗନ୍ଧିତ କଣ୍ଡୋମର ବିକ୍ରିରେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି।

ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ ଦୋକାନୀ ଜଣେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏହା ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ। ଗ୍ରାହକ, ଜଣେ ଯୁବକ, ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କଣ୍ଡୋମ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ, ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗରମ ପାଣିରେ କଣ୍ଡୋମ ଭିଜାଇବା ବଡ଼ ବଡ ଅଣୁଗୁଡ଼ିକୁ ଭାଙ୍ଗି ମଦ୍ୟପାନ ରେ ସୃଷ୍ଟି କରେ | କଣ୍ଡୋମ ଭିଜାଇବା ପରେ ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅନୁ ଗୁଡିକ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଛି | ମଦ୍ୟପାନର ଏକ ଅବ୍ୟବହୃତ ପଦ୍ଧତି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଡେଣ୍ଡ୍ରାଇଟ୍ ବ୍ୟବହାର ଅତି ସାଧାରଣ ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଯୁବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥାଏ |

ଏହା ସହିତ ନିୟମିତ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଯୁବକମାନେ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ରନିକ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ଜଟିଳତା ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି |ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଅଂଶ ହେଉଛି ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଏତେ ନିଶାସକ୍ତ ଅଟନ୍ତି ଯେ ଶେଷରେ ସେମାନେ ଏହି ମଦ୍ୟପାନକୁ ସେମାନଙ୍କର ରୋଗର ପ୍ରତିକାର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରି ଶେଷ କରନ୍ତି | ଏହା ନିଶା ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ନିର୍ଭରଶୀଳତା ବଢି଼ଥାଏ |କ୍ରେମିଷ୍ଟ୍ରିର ଶିକ୍ଷକ ନୁରୁଲ ହକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଫ୍ଲେଭର୍ଡ କଣ୍ଡୋମରୁ ନିଶା କରିବାରୁ ସେଥିରୁ ବିଷାକ୍ତ କମ୍ପାଉଣ୍ଡ ରହିପାରେ ଯାହା କର୍କଟ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ । ତେଣୁ ଏହାର ନିଶାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ନିଶା କରିବାକୁ ଭଲ ଲାଗୁଛି, କିନ୍ତୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ହୋଇପାରେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.