ମୁସଲିମ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଶିବ ଭଜନ ଗାଇବା ଭାରି ପଡିଲା, ମିଳିଲା ଖରାପ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଏବଂ ଜୀବନରୁ ମାରିଦେବାର ଧମକ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

କୁହନ୍ତି ଯେ କୌଶଳ ଏବଂ କଳା ଧର୍ମର ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ନୁହେଁ | ଯେତେବେଳେ ଜଣେ କଳାକାର ତାଙ୍କର କଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ସେ କେଉଁ ଧର୍ମର ଅଟନ୍ତି କିମ୍ବା କେଉଁ ଧର୍ମରେ ସେ ନିଜ କଳାକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏସବୁ କଥା ହଜମ ହୁଏନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ସବୁ ଜିନିଷରେ ଧର୍ମକୁ ଟାଣି ଆଣନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ ତାଜା ମାମଲା ଇଣ୍ଡିଆନ ଆଇଡ଼ଲ 12 ର ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଥିବା ଫରମାନି ନାଜଙ୍କର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି |

ମୁସଲମାନ ଝିଅ ଶିବ ଭଜନ ଗାଇବାରୁ କ୍ରୋଧିତ ହେଲେ ଲୋକମାନେ :-

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଶ୍ରାବଣ ମାସ ଚାଲିଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶିବଙ୍କ ଭଜନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ବେଶ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଉଛି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ହର ହର ଶମ୍ଭୁ ନାମକ ଭଜନ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଜଣାଶୁଣା ହୋଇଯାଇଛି | ଅନେକ ଗାୟକ ଏବଂ ଗାୟିକା ପୁନର୍ବାର ନିଜ ନିଜ ଶୈଳୀରେ ଏହି ଭଜନ ଗାଇଛନ୍ତି | ନିକଟରେ ଫରମାନି ନାଜ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭଜନ ଗାଇଥିଲେ | ତେବେ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ଝିଅ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଭଗବାନଙ୍କ ଭଜନ ଗାଇଥିବା କାରଣରୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏତେ ବିରକ୍ତ ଲାଗିଲା ଯେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଜୀବନରୁ ମାରିଦେବା ପାଇଁ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ଲାଗିଲେ |

ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଗାଇଥିବା ତାଙ୍କ ଭଜନ ତଳେ ଥିବା କମେଣ୍ଟ ସେକ୍ସନରେ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ଖରାପ ଏବଂ ଅଶ୍ଳୀଳ କଥା ଲେଖିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ଲୋକମାନେ ଫରମାନିଙ୍କୁ ଶିବ ଭଜନ ଗାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ ଟ୍ରୋଲ କରୁଛନ୍ତି | କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ନନ-ଇସଲାମ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଦେଇଛନ୍ତି | ମୁଜାଫରପୁର ନଗରର ମହମ୍ମଦପୁର ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ଫରମାନି ନାଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିବ ଭଜନ ଗାଇ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି |

ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ ଏବଂ ମ୍ୟୁଜିକକୁ ଧର୍ମ ସହିତ ଯୋଡନ୍ତୁ ନାହିଁ :-

ଯେତେବେଳେ ବିବାଦ ବହୁତ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଲା, ସେତେବେଳେ ଫରମାନି ନାଜ ଏହି ଟ୍ରୋଲ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କଲେ | ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତର କୌଣସି ଧର୍ମ ନଥାଏ | ମାଷ୍ଟର ସଲିମ ମହମ୍ମଦ ରାଫି ସାହବଙ୍କ ପରି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସିଙ୍ଗରମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଜନ ଗାଇଛନ୍ତି | ତେଣୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଠାରେ ହାତ ଯୋଡି ଅନୁରୋଧ ଯେ କୌଣସି ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ ଏବଂ ମ୍ୟୁଜିକକୁ ଧର୍ମ ସହିତ ଯୋଡନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କ ଫରମାନି ନାଜ |”

ତେବେ ସମସ୍ତେ ଫରମାନି ନାଜଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରୁନାହାନ୍ତି | ବରଂ କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କ ଭଜନ ଗାଇବାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ଯେପରିକି ଜୋୟା ଅସଲମ ନାମକ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ନିଜେ ଜଣେ ମୁସଲିମ, କିନ୍ତୁ ମତେ ଆପଣଙ୍କ ଭଜନ ଏବଂ ସ୍ୱର ଉଭୟ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗେ |” ନସିମ ଖାନ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱର ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଅଟେ | ଜଣେ ମୁସଲମାନ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମତେ ଏହି କଥାରେ କୌଣସି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ଆପଣ ଶିବଙ୍କ ଭଜନ ଗାଇଛନ୍ତି |”

Leave A Reply

Your email address will not be published.