ଲୋନ, ରେପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା, ତାପରେ ଏସିଡ ଆଟାକ, ବନ୍ଧୁତାର ସମ୍ପର୍କରେ ଲଗାଇଦେଲା କଳଙ୍କ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଅମୃତସର ଠାରେ ଜଣେ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଏସିଡ ଫିଙ୍ଗା ଯାଇଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ପୀଡ଼ିତ ମହିଳା ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପେଟ ଏବଂ ହାତ ଜଳିଗଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ।

ମାମଲା ଅମୃତସରର ବଟାଲା ରୋଡର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହିତ ରେପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଗଲା । ମହିଳା ଯେତେବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ, ସେତେବେଳେ ଗତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଏସିଡ ଦ୍ଵାରା ଆକ୍ରମଣ କରିଦେଲେ ।

ପୀଡ଼ିତ ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଗୋଟିଏ ଲୋନ ଚାଲିଥିଲା, ଯେଉଁ ବିଷୟରେ ସେ ନିଜ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ । ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଵାମୀଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଭରଷା ଦେଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ତାପରେ ଲୋନର କୌଣସି ସମାଧାନ ବାହାର କରିଦେବେ ।

ମହିଳାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ସେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ଗଲେ, ସେତେବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ତାଙ୍କ ସହିତ ରେପ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ, ଯାହା ପରେ ମହିଳା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଦେଲେ ।

ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କଲେନାହିଁ । ଗତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ରାସ୍ତାରେ ଦୁଇଜଣ ମୁଖା ପିନ୍ଧା ଯୁବକ ଅଟକାଇଲେ ଏବଂ ନାଁ ପଚାରିବା ମାତ୍ରେ ଏସିଡ ଫିଙ୍ଗି ଦେଲେ । ମହିଳା ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ହାତ ଆଗକୁ କରିଦେଲେ, ସେତେବେଳେ ଶିଶି ପେଟରେ ବାଡେଇ ହୋଇଗଲା, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ପେଟ ଏବଂ ହାତ ଜଳିଗଲା ।

ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅମୃତସରର ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ଡିଜିପିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ପୀଡ଼ିତ ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ଗରିବ ଏବଂ ବିଧବା ମହିଳା ଅଟନ୍ତି । ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଠାରୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଗୁହାରୀ କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କେହି ବି ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁନାହାନ୍ତି ।

ସେହିପରି ମହିଳାଙ୍କ ଓକିଲ ଏମଏସ ବର୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିନାହିଁ । ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁଇଜଣ ଲୋକ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଏସିଡ ଦ୍ଵାରା ଆକ୍ରମଣ କଲେ, କିନ୍ତୁ ଖୁସିର କଥା ଯେ ତାହା ତାଙ୍କ ଚେହେରା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିଲା ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବା ଉଚିତ୍ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.