ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ୮ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅର ଶବକୁ କାନ୍ଧରେ ଲଦି ବାଇକରେ ନେଇଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଲେ ବାପା, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ବାଲା କଲେ ନାହିଁ ସାହାଯ୍ୟ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ନେଲୋର ଜିଲ୍ଲାରେ ମାନବତାକୁ ଲଜ୍ଜିତ କରିଦେବା ଭଳି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଅସହାୟ ବାପା ନିଜ 8 ବର୍ଷର ପୁଅର ଶବକୁ କାନ୍ଧରେ ଲଦି ବାଇକରେ ନେଇଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । କାରଣ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ପୁଅର ଶବକୁ ବୋହି ନେବା ପାଇଁ ଗାଡି ମିଳିଲା ନାହିଁ ।

ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଘଟଣାଟି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ନେଲୋର ଜିଲ୍ଲାର ସଙ୍ଗମ ଗାଁର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ଼୍ରାଇଭର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଥିଲା । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଜଣେ ଅସହାୟ ବାପାଙ୍କୁ ନିଜ 8 ବର୍ଷୀୟ ପୁଅର ଶବକୁ କାନ୍ଧରେ ରଖି ବାଇକରେ ଘରକୁ ନେବାକୁ ପଡ଼ିଲା ।

ପାଣିରେ ବୁଡିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲା ମୃତ୍ୟୁ :-

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏପରି କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବୁଧବାର ଦିନ ନେଲୋର ଜିଲ୍ଲାର କାନିଗିରି ଜଳଭଣ୍ଡାରର ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଦୁଇଜଣ ପିଲା ବୁଡିଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇ ଥିଲା । ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଶ୍ରୀରାମ (8) ଏବଂ ଇଶ୍ୱର (10) ନାମକ ଦୁଇଟି ପିଲା କେନାଲରେ ବୁଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ । ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଈଶ୍ବରଙ୍କ ଶବକୁ କେନାଲରୁ ବାହାର କରି ଘରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କୁ ପାଣିରୁ ବାହାର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ PHC କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନେଇଯାଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଶିଶୁଟିକୁ ମୃତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ଏହି ପୁରା ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ବାଲା ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମନା କଲେ :-

ସେହିପରି ଡାକ୍ତର ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଦ୍ଵାରା ଶବକୁ ଘରକୁ ନେବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ବାପା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଶବକୁ ନେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ଗାଡ଼ି ଉପଲବ୍ଧତା ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ, ଅନ୍ୟ ଏକ ଯାନର ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ବାପା ଗୋଟିଏ ବାଇକରେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ନିଜ ପୁଅର ଶବକୁ ଘରକୁ ନେଇଗଲେ ।

PHC ରୁ ଘରର ଦୂରତା ଏକ କିଲୋମିଟରରୁ କମ ଅଟେ । ଏହି ପୁରା ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ମାତ୍ରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାଜନୀତିକ ସମାଲୋଚନା ଦେଖାଗଲା । ଅନେକ ନେତା ଏବଂ ଅଫିସର୍ ଟୁଇଟ କରି ଏହାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.