“ଦେଶରେ ମାଗଣା ଯୋଜନାଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ନ କରିଲେ ଦେଶର ଅବସ୍ଥା ବହୁତ ଖରାପ ହୋଇଯିବ” ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଆଗଲା, ନିଆଯିବ ଏକ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷପ !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହ ବୈଠକରେ କିଛି ଅଧିକାରୀ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ଘୋଷିତ ଜନପ୍ରିୟ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତିକି ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେମାନେ ଆଦୌ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସହିତ ଏହି ସାକ୍ଷାତ ପାଖାପାଖି ୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିଲା।

ଶନିବାର ଦିନ ଲୋକ କଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗରେ ତାଙ୍କର ବାସଭବନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସମସ୍ତ ବିଭାଗର ସଚିବମାନଙ୍କ ସହିତ ଚାରି ଘଣ୍ଟିଆ ଦୀର୍ଘ ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ଏହି ବୈଠକରେ ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଜିତ ଡୋଭାଲ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପି.କେ ମିଶ୍ରଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଏବଂ କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗୌବା ମଧ୍ୟ ଏହି ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିଚାଳନା ମାନସିକତାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ଏବଂ ଅତ୍ୟଧିକ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ନୂତନ ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ କହିଥିଲେ। ପ୍ରମୁଖ ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଗ୍ରହଣ ନ କରିବା ଏବଂ ଏକ ବଡ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ ନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତାଙ୍କୁ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ପୁରୁଣା କାହାଣୀ ଛାଡିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ।

COVID-19 ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସଚିବମାନେ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ କିପରି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତିକି ସେମାନେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କର ସଚିବ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ। କେବଳ ନିଜ ବିଭାଗର ସଚିବ ଭାବରେ ନୁହଁନ୍ତି। ସେମାନେ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ।

ସେ ମଧ୍ୟ ସଚିବମାନଙ୍କୁ ମତାମତ ଦେବା ପାଇଁ ଏବଂ ନିଜ ନିଜର ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସହ ଜଡିତ ନ ଥିବା ସରକାରଙ୍କ ନୀତିରେ ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି। ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛିକି ୨୪ ରୁ ଅଧିକ ସଚିବ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି, ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଜିନିଷର ଯୋଗାଣ କମ୍ ଅଟେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ ହେତୁ ଲୋକମାନେ ସପ୍ତାହେ ଧରି ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି। ଏହିପରି ବୈଠକ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ୬ଟି ଆଞ୍ଚଳିକ ସଚିବଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବୈଠକ ଗଠନ କରି ଶାସନରେ ସାମଗ୍ରିକ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ନୂତନ ଚିନ୍ତାଧାରା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.