ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନାରେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମା କଲେ,ପାଇବେ 16 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା,ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କରିବେ ?

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ନିବେଶ ବଜାର ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଏହି ଅନେକ ଯୋଜନାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ରିଟର୍ଣ୍ଣଗୁଡିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଟେ। ତଥାପି, ଏହି ନିବେଶଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ନିବେଶରେ ବିପଦ ଥାଏ। ଅନେକ ନିବେଶରେ କମ୍ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ସହିତ ନିରାପଦ ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନା ଦେଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିରେ ବିପଦ କମ୍ ଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ କମ୍ ରିସ୍କ ରିଟର୍ନ କିମ୍ବା ନିବେଶ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଖୋଜୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ୍ ସ୍କିମ୍ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ। ଏପରି ଏକ ସ୍କିମ ହେଉଛି ଇଣ୍ଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ରିକରିଙ୍ଗ ଡିପୋଜିଟ ଯୋଜନା। ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟରେ 100000 ଟଙ୍କାରେ ଖୋଲାଯାଇପାରିବ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏକ ଛୋଟ ବିନିଯୋଗ ସହିତ ଏକ ବଡ ଫଣ୍ଡ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଡାକଘରର ରିକରିଙ୍ଗ ଡିପୋଜିଟ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରେ।

10 ବର୍ଷରେ ଏତେ ହୋଇପାରେ ଫଣ୍ଡ:-

ଡାକ ବିଭାଗର ରିକରିଙ୍ଗ ଡିପୋଜିଟ 5 ବର୍ଷରୁ 10 ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥାଏ। ଏହି ମାସରେ ଆପଣଙ୍କୁ 10 ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ। 10 ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରତି ମାସରେ 10 ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମା କରିବା ଉପରେ, ଆପଣ 12 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବେ ଏବଂ 5.8 ପ୍ରତିଶତ ହାରରେ ସୁଧ ପାଇବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ 16,26,476 ଟଙ୍କା ମିଳିବ। ଏହି ବିନିଯୋଗ ମଧ୍ୟ 5 ବର୍ଷ ପାଇଁ ଅଟେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.