ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ମଣ୍ଡପରେ ପହଞ୍ଚିଲା ବର,ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ବି କଲେ ବିବାହ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ସାଧାରଣତ ,,ଯେତେବେଳେ ବର ନିଜ ବଧୁକୁ ନେବାକୁ ଯାଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ସେ ଘୋଡା କିମ୍ବା କାରରେ ଯାଇଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆପଣ କ’ଣ ବରର ଏପରି ଫଟୋ ଦେଖିଛନ୍ତି, ଯିଏ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ମଣ୍ଡପକୁ ଆସିଥାଏ।

ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ ପହଁଚିଲା ବଧୂକୁ ନେବାକୁ:-

ଭାଇରାଲ୍ ଚିତ୍ର ଉଦୟପୁରର, ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ବରର ଅବସ୍ଥା ଦେଖିବା ପରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।ବାସ୍ତବରେ, ମଙ୍ଗଳବାର ଅର୍ଥାତ୍ ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ପର୍ବରେ ସିନ୍ଧି ସମାଜ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଜନ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହାର 5 ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବର ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବରର ନାମ ହେଉଛି ରାହୁଲ କାଟାରିଆ, ଯିଏ ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ ଜନ ବିବାହ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଭଙ୍ଗା ଗୋଡ ଅବସ୍ତାରେ ହେଲା ବିବାହ:-

ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେବା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କ ଗୋଡରେ ଏକ ରଡ଼ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ସହିତ ଚାଲିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଥିଲା। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଥମେ ସେ ବିବାହ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ପରିବାରରୁ ଉତ୍ସାହ ପାଇବା ପରେ ବର ରବି କାଟାରିଆ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ ଉଦୟପୁରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ହେଲା ଦୁର୍ଘଟଣା:-

ରାହୁଲ କାଟାରିଆ ପାରିବାରିକ କାମ ପାଇଁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ରାସ୍ତାରେ ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଥରେ ଉଦୟପୁରକୁ ଆଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦକୁ ନେବା ପରେ ସେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଅପରେସନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଡରେ ଏକ ରଡ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହା ପରେ ଡାକ୍ତର ପୁରା ଗୋଡରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟର ବାନ୍ଧିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଶଯ୍ୟାରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଠିକ ସମୟରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ରାହୁଲ କାଟାରିଆ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ବିବାହ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ରିତିକା 7 ଥର ଫେରା ନେଇ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

ଜନ ବିବାହରେ ବିବାହ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା:-

ରାହୁଲ କାଟାରିଆର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ତାଙ୍କର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଥିଲା। ସଫଳ ଅପରେସନ୍ ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ନିଜ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲେ। ଏହା ସହିତ ବର ରିତିକା ନାଥାନି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜନ ବିବାହ ସ୍ଥଳରେ ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ବିବାହ କରାଯାଉ। ଏହା ପରେ ସିନ୍ଧି ସମାଜର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୁବ କମିଟିର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। ଏହିପରି ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି ସହିତ ରାହୁଲ କାଟାରିଆ ଏବଂ ରିତିକା ନାଥାନି ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ 2 ବରଙ୍କ ବିବାହ:-

ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ଅବସରରେ ସିନ୍ଧି ସମାଜର ଜୁଲେଲାଲ ସେବା ସମିତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା 25 ତମ ଜନ ବିବାହ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଜନ ବିବାହରେ 6 ଯୋଡ଼ା ବିବାହ ହେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ 2 ବରର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ରାହୁଲ କାଟରିଆ ବିବାହ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ବରର ବିବାହ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଫଳତା ହେତୁ 25 ତମ ବିବାହରେ 5 ଯୋଡ଼ା ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଉଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.