ପୁଟିନ ବହୁତ ସ୍ମାର୍ଟ, କିନ୍ତୁ ଆମ ନେତା ବହୁତ ମୂର୍ଖ, ଏମିତି କହି ବାଇଡେନଙ୍କୁ ଗାଳି ଦେଲେ ଟ୍ରମ୍ପ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସେଠିକାର ସରକାରଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି | ଟ୍ରମ୍ପ ଯୁଦ୍ଧର ଏହି ସମଗ୍ର ଘଟଣାକ୍ରମରେ ରୁଷୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନଙ୍କୁ ବହୁତ ସ୍ମାର୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ଆମେରିକାର ଲିଡରସିପକୁ କଡ଼ା ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ | ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଡେନଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଭୋଟରେ ହାରିଥିବା ଟ୍ରମ୍ପ ବିଡେନଙ୍କୁ ମୂର୍ଖ କହିଛନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗକୁ କହିବୁ ଯେ ସେ ନିଜ ଯୁକ୍ତି ଦ୍ୱାରା କିପରି ଭାବେ ବିଡେନଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି |

ରୁଷ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ସାରା ଦୁନିଆର ନେତାମାନଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସୁଛି | ଏଥିରେ ପୂର୍ବତନ ଆମେରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ନିଜର ମତ ରଖି ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ରୁଷର ଆକ୍ରମଣକୁ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଲେ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଃଖିତ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଦିମିର ଜେଲେନସ୍କିଙ୍କୁ ଜଣେ ସାହସୀ ଏବଂ ନିର୍ଭୀକ ନେତା ବୋଲି କହି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ | ଏହାସହିତ ସେ ରୁଷୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସ୍ମାର୍ଟ ଅଟନ୍ତି, କାରଣ ସେ ଦୁନିଆର ନେତାମାନଙ୍କୁ ଏବଂ ନାଟୋକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି |

ପୂର୍ବତନ ଆମେରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ – “ପୁଟିନ ସ୍ମାର୍ଟ ଅଟନ୍ତି ବୋଲି ସମସ୍ୟା ନାହିଁ, ଯିଏ କି ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଭାବରେ ତାହା ହିଁ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ସମସ୍ୟା ତ ଏହା ଯେ ଆମ ନେତା ମୂର୍ଖ ଅଟନ୍ତି, ବହୁତ ମୂର୍ଖ ଅଟନ୍ତି |”

ସେ ବିଡେନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ନିର୍ବାଚନରେ ଗଡ଼ବଡ଼ ହୋଇନଥାନ୍ତା, ତେବେ ଏହି ସଙ୍କଟ କେବେ ହେଲେ ଆସିନଥାନ୍ତା | ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏହି ବୟାନର ଅର୍ଥ ଏହା ଯେ ଗତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଗଡ଼ବଡ଼ ହୋଇଥିଲା | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ପୁଣିଥରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହୋଇପାରିଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ବିଡେନଙ୍କୁ ଦେଶର କମାନ ମିଳିଗଲା | ତାଙ୍କର ଅର୍ଥ ଏହା ଯେ ଯଦି ଗଡ଼ବଡ଼ ହୋଇନଥାନ୍ତା, ତେବେ ମୁଁ ଆଜି ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇ ଦେଶ ତଥା ୟୁକ୍ରେନ-ରୁଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସଙ୍କଟ କେବେ ବି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇନଥାନ୍ତା |

ଫ୍ଲୋରିଡାର ଅର୍ଲାଣ୍ଡୋରେ କଂଜର୍ଭେଟିଭ ପଲିଟିକାଲ ଆକ୍ସନ କନ୍ଫରେନ୍ସ(CPAC) ରେ ଗୋଟିଏ ଭାଷଣ ସମୟରେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ବର୍ତ୍ତମାନର ଆମେରିକା ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବର୍ଷିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଭାଷଣ ସମୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ହଲରେ ବହୁତ କରତାଳି ମଧ୍ୟ ବାଜିଥିଲା |

Leave A Reply

Your email address will not be published.