ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପଛେପଛେ ୮ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡ଼ି ଦୌଡ଼ି ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଘୋଡ଼ି, ଭଉଣୀର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ରହିଲା ପାଖରେ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ରାଜସ୍ଥାନର ଉଦୟପୁରରେ ଦୁଇ ପଶୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଣିଷ ପରି ସ୍ନେହ ଏବଂ ପ୍ରେମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ ଘୋଡ଼ି ହଠାତ୍ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତାକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବାକୁ ସମୟ ଆସିଗଲା । ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଏହି ଘୋଡ଼ିକୁ ନେଇ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ଏହା ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଯେ ଆଉ ଗୋଟେ ଘୋଡ଼ି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପଛେ ପଛେ ଦୌଡ଼ି ଚାଲିଆସୁଛି । ଏହି ଘୋଡ଼ି ହସ୍ପିଟାଲରେ ବି ପହଂଚିଗଲା । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପଛରେ ଘୋଡ଼ି ଦୌଡୁଥିବାର ଭିଡ଼ିଓ ବି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ପୁରା ଘଟଣା ଟି କଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗକୁ କହିବୁ ।

ଉଦୟପୁରରେ ପଶୁ ପ୍ରତି ପଶୁର ଅନନ୍ୟ ପ୍ରେମ ଏବଂ ସ୍ନେହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏଠାରେ ଏକ ଅସୁସ୍ଥ ଘୋଡ଼ିକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆନିମଲ୍ ଏଡ୍ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଉଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ସେହି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପଛେ ପଛେ ପ୍ରାୟ ୮ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡ଼ିଯାଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

କର୍ମଚାରୀମାନେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଏକାଠି ରଖିଥିଲେ ।

ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ପ୍ରେମ ଦେଖି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହୃଦୟ ତରଳି ଗଲା । ତାଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ଆନିମଲ୍ ଏଡ୍ ସୋସାଇଟି ଅସୁସ୍ଥ ଘୋଡ଼ିଙ୍କ ପାଖରେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ରଖିଛନ୍ତି ।

ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଏହି ପ୍ରେମ ଦେଖି ଆନିମଲ୍ ଏଡ୍ ସୋସାଇଟିର ଦିନଦୟାଲ୍ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦିନଦୟାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ସୋସାଇଟି ର ଏକ ଘୋଡ଼ି ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ନେଇ ଏକ କଲ ଆସିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେହି ଘୋଡ଼ିକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ଆଣିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​। ଘୋଡ଼ିର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଣାଯାଇଥିଲା।

ଦୁଇ ଘୋଡ଼ିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଉଣୀର ସମ୍ପର୍କ ଅଛି ।

ସେହି ସମୟରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର କାଚରେ ଆଉ ଗୋଟେ ଘୋଡ଼ିକୁ ପଛରେ ଦୌଡୁଥିବାର ଦେଖିଲା । ଏହା ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭର ତାଙ୍କ କାରର ବେଗକୁ ଧୀର କରିଦେଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ 8 କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରିବା ପରେ ଦୌଡୁଥିବା ଘୋଡ଼ି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପଛେ ପଛେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା ​​। ଯେତେବେଳେ ଆନିମଲ୍ ଏଡ୍ ସୋସାଇଟି ସୂଚନା ସଂଗ୍ରହ କଲା ସେତେବେଳେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଏହି ଦୁଇଜଣ ଘୋଡ଼ି ଦୁଇ ଭଉଣୀ ବୋଲି ।

ଅସୁସ୍ଥ ଘୋଡ଼ି ସାଥିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛି ଭଉଣୀ

ଅସୁସ୍ଥ ଘୋଡ଼ିର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାଜନକ ଅଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆନିମଲ୍ ଏଡ୍ ସୋସାଇଟି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀକୁ
ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ହିଁ ଅସୁସ୍ଥ ଘୋଡ଼ି ନିକଟରେ ରଖିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇ ଘୋଡ଼ି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅଛନ୍ତି । ଜଣେ ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ତାଙ୍କ ସହିତ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି । ଆନିମଲ୍ ଏଡ୍ ସୋସାଇଟିର ଉପଦେଷ୍ଟା ଡକ୍ଟର ଜିନେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅନନ୍ୟ ମାମଲାକୁ ପଶୁ ପ୍ରତି ପଶୁର ଅଦମ୍ୟ ପ୍ରେମର ଉଦାହରଣ ବୋଲି କରିଛନ୍ତି।

ଏହିପରି ଉଦାହରଣ ବିରଳ ଅଟେ ।

ଡକ୍ଟର ଜିନେନ୍ଦ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଣିଷ ପ୍ରତି ମଣିଷର ଆଉ ମଣିଷ ପ୍ରତି ପଶୁମାନଙ୍କର ଭଲପାଇବାର ତ ଅନେକ କାହାଣୀ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ପଶୁଙ୍କ ପ୍ରତି ପଶୁର ଏପରି ସ୍ନେହ ଆଉ ପ୍ରେମର ଏହି ଘଟଣା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ଉଦାହରଣ ଅଟେ । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପଛରେ ଆସିଥିବା ଘୋଡ଼ି ଅସୁସ୍ଥ ଘୋଡ଼ିକୁ ଚାହିଁ ରହୁଛି । ଏହା ଦେଖି ସୋସାଇଟିର ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.