୭ ବଚନ ପୂର୍ବରୁ ବର-କନ୍ୟାଙ୍କୁ ବିବାହ ମଣ୍ଡପରୁ ଉଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଆଉ ଗୋଟିଏ ବଚନ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଏହି ନୂତନ ବଚନ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ବାନ୍ଦା ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ବିବାହ ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ଅନନ୍ୟ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା | ୧୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ହେଉଥିବା ବିବାହରେ ସାତ ଫେରା ଏବଂ ସାତ ବଚନ ପୂର୍ବରୁ ସବୁ ବର-କନ୍ୟାଙ୍କୁ ବିବାହ ମଣ୍ଡପରୁ ଉଠାଇ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଶପଥ ଦିଆଗଲା | ବାନ୍ଦାର ଡ଼ିଏମର ଉଦ୍ୟମରେ ବର ଓ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ଏହି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ଏହି ବର-କନ୍ୟା କେବଳ ନିଜେ ଶପଥ ନେଇନାହାନ୍ତି ବରଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏମିତି ଶପଥ ନେବାପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି |

ୟୁପିର ବାନ୍ଦାରେ ଏହି ଅନନ୍ୟ ଶପଥ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏଠାରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମତଦାତାମାନଙ୍କୁ ଜାଗ୍ରତ କରିବାପାଇଁ ଅନନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଡ଼ିଏମ ଅନୁରାଗ ପଟେଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏଠାରେ ମତଦାତା ଜାଗ୍ରତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଗଲା | ଏହା ଅଧୀନରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଯେତେ ବି ବିବାହ ହେଲା, ସେ ସମସ୍ତ ବର-କନ୍ୟାଙ୍କୁ ଡକାଇ ମତଦାନ କରିବାର ଶପଥ ଦିଆଗଲା | ଏହାସହିତ ବର କନ୍ୟାମାନେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚକୁ ଆସି ଲୋକମାନଙ୍କ ଠାରେ ଫେବୃଆରୀ ୨୩ ତାରିଖରେ ମତଦାନ କରିବାର ନିବେଦନ କଲେ |

ଏଠାରେ ପ୍ରାୟ ୧୨ ଜଣ ନବ ଦମ୍ପତି ବିବାହର ରୀତିନୀତି ମଧ୍ୟରେ ମତଦାତାମାନଙ୍କୁ ଜାଗ୍ରତ କରିବାପାଇଁ ବାହାରି ପଡ଼ିଥିଲେ | ଡ଼ିଏମ ଅନୁରାଗ ପଟେଲ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗୋଲାପର ଚାରା ଦେଇ ନ୍ୟୁ କପଲସଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ କଲେ ଏବଂ ନୂତନ ଜୀବନର ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଲେ |

ନ୍ୟୁ କପଲସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଫେବୃଆରୀ ୨୩ ତାରିଖରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଭୋଟ ଦେବୁ, ଏହାସହିତ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ସମସ୍ତ ଜଣାଶୁଣା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମତଦାନ ପ୍ରତି ଜାଗ୍ରତ କରିବୁ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କପଲସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା |

DM ୭୫ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ମତଦାନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି :-

ଡ଼ିଏମ ଅନୁରାଗ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହର ରୀତିନୀତି ମଧ୍ୟରେ ଦମ୍ପତିମାନେ ମତଦାତା ଜାଗ୍ରତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେଲେ | ବର କନ୍ୟାମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମତଦାନ ପ୍ରତି ଜାଗ୍ରତ କରିଛନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନର ଶୁଭକାମନା | ଡ଼ିଏମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଜିଲ୍ଲାରେ ୭୫ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ମତଦାନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛୁ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.