SBI ଆକାଉଣ୍ଟ ହୋଲଡର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିଖବର : କେବଳ ୩୪୨ ଟଙ୍କାରେ ପାଆନ୍ତୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବମ୍ପର ଅଫର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

କରୋନାର ଲହର ପରେ ସାଧାରଣ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୀମାକୁ ନେଇ ବୁଝାମଣା ବଢିଯାଇଛି | ସରକାର ମଧ୍ୟ ସମାଜର ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୀମା ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ କମ ପଇସାରେ ଇନ୍ସ୍ୟୁରାନ୍ସର ସୁବିଧା ଦେଉଛି | ଏହି କ୍ରମରେ ସରକାରଙ୍କ ସ୍କିମ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷା ବୀମା ଯୋଜନା ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜୀବନ ଜ୍ୟୋତି ବୀମା ଯୋଜନା ଅଟେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଭର ଦେଉଛି | ସବୁଠାରୁ ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ୩୪୨ ଟଙ୍କା ହିଁ ଦେବାକୁ ପଡିବ |

ମିଳିବ ୪ ଲକ୍ଷ ତାଙ୍କର ବଡ଼ ଫାଇଦା :-

ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ସାର୍ବଜନୀନ କ୍ଷେତ୍ରର ବ୍ୟାଙ୍କ ଏସବିଆଇ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏହି ଦୁଇଟି ସ୍କିମ ବିଷୟରେ ଟୁଇଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛି | ଏସବିଆଇ ନିଜର ଏହି ଟୁଇଟରେ କହିଛି, ‘ନିଜର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ବୀମା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଚିନ୍ତାମୁକ୍ତ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତୁ | ଅଟୋ ଡେବିଟ ସୁବିଧା ମାଧ୍ୟମରେ ସେଭିଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାର ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରିମିୟମ କଟାଯିବ | ବ୍ୟକ୍ତି କେବଳ ଗୋଟିଏ ସଞ୍ଚୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ ହେବାପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ହେବେ |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷା ବୀମା ଯୋଜନା :-

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷା ବୀମା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବୀମାଭୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ କିମ୍ବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବିକଳାଙ୍ଗ ହୋଇଗଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିବ | ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ, ଯଦି ବୀମାଭୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଂଶିକ ଭାବରେ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ବିକଳାଙ୍ଗ ହୋଇଯାନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କଭର ମିଳିଥାଏ | ଏଥିରେ ୧୮ ରୁ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ କଭର ନେଇପାରିବେ | ଏହି ଯୋଜନାର ବାର୍ଷିକ ପ୍ରିମିୟମ ମଧ୍ୟ କେବଳ ୧୨ ଟଙ୍କା ଅଟେ |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜୀବନ ଜ୍ୟୋତି ବିମା ଯୋଜନା :-

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜୀବନ ଜ୍ୟୋତି ବୀମା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ବୀମାଭୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ନୋମିନିଙ୍କୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଥାଏ | ଏହି ଯୋଜନାର ଲାଭ ୧୮ ରୁ ୫୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ନେଇପାରିବେ | ଏହି ସ୍କିମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ବାର୍ଷିକ ୩୩୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ଦୁଇ ଟର୍ମ ଇନ୍ସ୍ୟୁରାନ୍ସ ପଲିସୀ ଅଟେ | ଏହି ବୀମା ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ |

ଇନ୍ସ୍ୟୁରାନ୍ସ କଭର ଜୁନ ୧ ତାରିଖଠାରୁ ମେ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇଁ :-

ଆପଣ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଇନ୍ସ୍ୟୁରାନ୍ସ କଭର ଜୁନ ୧ ତାରିଖଠାରୁ ମେ ୩୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥାଏ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ | ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା କିମ୍ବା ପ୍ରିମିୟମ କଟିବା ସମୟରେ ଖାତାରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ବାଲାନ୍ସ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବୀମା ରଦ୍ଦ ହୋଇଯାଇପାରେ | ତେଣୁ ବୀମା ଲେସ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନିଅନ୍ତୁ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.