୨୦ ଫୁଟ ଗଭୀର ନାଳରେ ପଡ଼ିଗଲା ପିଲାଟି, ତାପରେ ମା ଜଣକ ଯାହା କଲା ତାହା ହୃଦୟ ଥରେଇବା ଭଳି ଦୃଶ୍ୟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଜଣେ ମା ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ନିଜ ପିଲାକୁ ଅଧିକ ଭଲପାଏ । ତାର ଖୁସି ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମା ଯେକୌଣସି ସୀମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଯାଇପାରେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ରିଟେନରେ ରହୁଥିବା ଏହି ମାଙ୍କୁ ହିଁ ଦେଖିନିଅନ୍ତୁ । 23 ବର୍ଷୀୟ ଏମି ବ୍ଲିଥ ନିଜର 18 ମାସର ପୁଅ ଥିଓ ପ୍ରାୟରଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଯାହା କଲେ, ତାହା ପ୍ରଶଂସା ଯୋଗ୍ୟ ଅଟେ ।

ପିଲାଟି 20 ଫୁଟ ଗଭୀର ନାଳରେ ପଡ଼ିଗଲା :-

ବାସ୍ତବରେ ଏମି ତାଙ୍କ ପୁଅ ସହିତ ବୁଲୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏକ ନାଳ ପାର ହୋଇ ଯାଉଥିଲେ । ତେବେ ପୁଅର ମନରେ କିଛି କୌତୁହଳ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା । ତେଣୁ ସେ ପୁଣିଥରେ ପଛକୁ ଫେରି ସିଭରର କଭରକୁ ଛୁଇଁବାକୁ ଲାଗିଲା । ତେବେ, ଏହି ସମୟରେ ସିଭରର କଭର ଓଲଟି ପଡିଲା ଏବଂ ପିଲାଟି 20 ଫୁଟ ଗଭୀର ନାଳରେ ପଡିଗଲା ।

ପିଲାଟି ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖି ମାଆ ପୁରା ହୃଦୟରୁ ଡରିଗଲା । ସେ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଇଲେ । ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସିଭରର କଭର ଭିତରକୁ ସେ କୌଣସି ବିନା ଦ୍ୱିଧାରେ ପଶିଗଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ପିଲାଟିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ବାହାରକୁ ଆଣିଲେ । ସେତେବେଳେ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଗଲା ।

ପୁଅକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ମା ଭିତରକୁ ଡେଇଁପଡିଲା :-

ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ପିଲାଟି କୌଣସି ବଡ଼ ଆଘାତ ପାଇନଥିଲା । ସେ ସିଭରର ଅଧିକ ଭିତରକୁ ପଶି ନଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ଧକ୍କା ଦେଇଛି । ମା ମଧ୍ୟ ସମାନ ଜିନିଷ ଅନୁଭବ କଲେ । ମିଡ଼ିଆ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପିଲାଟି ତଳେ ପଡ଼ିଯିବା ମାତ୍ରେ ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ସେ ଆଉ ବଞ୍ଚିବ ନାହିଁ, ମରି ଯାଇଥିବ । କିନ୍ତୁ, ସେ ଭିତରକୁ ଅଧିକ ଯାଇ ନଥିଲା । ସେ ମୋତେ ତଳୁ ପାଟି କରି ଡାକୁଥିଲା ।

ମା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ପିଲାଟିକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସିଭର ଭିତରକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲି । କିନ୍ତୁ ଏହା ଏତେ ବଡ ନଥିଲା ଯେ ମୁଁ ନଇଁପଡି ଏହାକୁ ବାହାର କରିପାରିଥାନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଶରୀରକୁ ତୀର ପରି କରି ପିଲାଟିକୁ ବାହାର କରିଦେଲି ।

ମହିଳା ଜଣକ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓକୁ ନିଜ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଭିଡିଓ ସହିତ ସେ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଜାଣି ନଥିଲି ଯେ ମୁଁ ଏହିପରି କିଛି କରିବି । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଦେଖିଲି ପୁଅ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛି, ମୁଁ ତାକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଡେଇଁପଡିଲି ଏବଂ ଏଥିରେ ମୁଁ ସଫଳ ମଧ୍ୟ ହେଲି ।”

ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ସମସ୍ତେ ମାର ସାହସକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଜଣେ ୟୁଜର କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମା ସବୁଠାରୁ ବଡ ବଡିଗାର୍ଡ ହୋଇଥାଏ ।’ ତା’ପରେ ଆଉ ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମା’ଠାରୁ ଆଉ କୌଣସି ବଡ ସୁରକ୍ଷା କବଚ ନାହିଁ ।’ ତାପରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ଯେ “ମା ସବୁବେଳେ ମା ହିଁ ହୋଇଥାଏ ।” ଏହିପରି ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.