ମଦ ଦୋକାନରେ ପଶି ଟେକା ପଥର ଫୋପାଡ଼ି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କଲେ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ନିଶା ସେବନ ତଥା ନିଷେଧାଦେଶ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ ରବିବାର ଦିନ ଭୋପାଳର ଆଜାଦ ନାଗରର ଏକ ମଦ ଦୋକାନରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସେଠାରେ ଟେକା ପଥର ଫିଙ୍ଗି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। ଭାରତୀ ପଥର ଫିଙ୍ଗିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆଖପାଖର ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ତାଙ୍କ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତୀ ଗତ ବର୍ଷ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ମଦ୍ୟପାନ ଉପରେ ରୋକ ​​ଲଗାଇବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଚାର କରିବେ।

ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ସେୟାର କଲେ ଭିଡିଓ:-

ଭାରତୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏକ ମଦ ଦୋକାନରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ସେ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହ ପଥର ସହିତ ଏହି ଦୋକାନକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ, ସେ ପଥରକୁ ପୁରା ବଳ ସହିତ ମଦ ବୋତଲ ଉପରେ ପକାଉଛନ୍ତି,ଏଥିରେ କିଛି ମଦ ବୋତଲ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥାଏ। ଏହା ପରେ ସେ ସେଠାରୁ ବାହାରି ଚାଲିଯାଆନ୍ତି।

ଉମା ଭାରତୀଙ୍କ ବୟାନ:-

ଉମା ଭାରତୀ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଅପଲୋଡ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ବାରଖଡା ପାଥାନି, ଆଜାଦ ନାଗର, ବିଏଚଏଲ୍ ଭୋପାଳର କମେକା ଲୋକଙ୍କ ବସ୍ତିରେ ଏକ ମଦ ଦୋକାନ ଅଛି, ଯାହା ଲୋକଙ୍କୁ ମଦ ଯୋଗାଇଥାଏ। ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ଏକ ଶ୍ରମିକ କଲୋନୀ ଅଟେ। ପାଖରେ ମନ୍ଦିର ଅଛି। ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଛି। ଯେତେବେଳେ ଝିଅ ଓ ମହିଳାମାନେ ଛାତ ଉପରେ ଛିଡ଼ା ହୁଅନ୍ତି, ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ।

ଉମା ଭାରତୀ ଉପରେ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ:-

ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ସେ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଦୋକାନ ଏବଂ ଆହତାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ର ଗଣମାଧ୍ୟମ ସଂଯୋଜକ ନରେନ୍ଦ୍ର ସାଲୁଜା ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମଦ ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ତିନି କିମ୍ବା ତିନି ତାରିଖ ଦେବା ପରେ ନିଖୋଜ ଥିବା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ନିଜେ ଦୋକାନରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗୁଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଟୁଇଟ୍:-

ସାଲୁଜା (Narendra Saluja) ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ଉମା ଭାରତୀ ପଥର ଉଠାଇ ମଦ ନିଷେଧ କରିବେ କି? ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସରକାରରେ ଏହି ସବୁ କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ଏହା ବୁଝାପଡେ। ସାଲୁଜା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ର ଜୀ, ମୁଁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ମଦ ବିରୋଧରେ ଅଛି। ଆଜି ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ ଯେପରି ମଦ ଦୋକାନକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ମୁଁ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଦୟାକରି ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତୁ। ‘

ବିଜେପିକୁ କଲେ ଟାର୍ଗେଟ:-

ସାଲୁଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୋୖହାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ରାଜ୍ୟ ମଦ୍ୟପ ରାଜ୍ୟରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ବୋଲି ମଦ ଦୋକାନରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗି ଭାରତବାସୀଙ୍କୁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଖୋଲା ମଦ ଦୋକାନ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି, ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ଦୋକାନ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.