ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ପ୍ରତିଦିନ ଜଳଖିଆର ଏହି ବ୍ୟବସାୟ, ବିନା ଟ୍ରେନିଙ୍ଗରେ ହେବ 1 ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକ ବ୍ୟବସାୟ ଆଡକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏକ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ, ଅର୍ଥ ଏବଂ ଶକ୍ତି ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। ତେବେ ଆପଣ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି କି? ଏବଂ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟବସାୟ ଖୋଜୁଛନ୍ତି କି, ତେବେ ଆପଣ ଠିକ ସମ୍ବାଦ ପଢୁଛନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯାହା କମ୍ ଟଙ୍କା ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ। ଏବଂ ଆପଣ ଏକ ମାସରେ 120000 ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଭ ଉପାର୍ଜନ କରିପାରିବେ। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ତାଲିମ ମଧ୍ୟ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ବିଶେଷ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ କହି ଦେଉଛୁ।

ବାସ୍ତବରେ ଏହିପରି ବ୍ୟବସାୟ କମ୍ ବିନିଯୋଗ ସହିତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ। ସେପରି ଭାବରେ କର୍ଣ୍ଣ- ଫ୍ଲେକ୍ସ ବ୍ୟବସାୟ। ଏହି ବ୍ୟବସାୟ କରି ଆପଣ ପ୍ରତିମାସରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ। କର୍ଣ୍ଣ- ଫ୍ଲେକ୍ସ ବ୍ୟବସାୟ କରି ଆପଣ ଏକ ମାସରେ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ଦେଉଛୁ ଯେ ଆଜି ଅଧିକାଂଶ ଘରେ କର୍ଣ୍ଣ- ଫ୍ଲେକ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ସ୍ନାକ୍ସ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।

କର୍ଣ୍ଣ- ଫ୍ଲେକ୍ସ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ:-

ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ କର୍ଣ୍ଣ- ଫ୍ଲେକ୍ସର ବିନିଯୋଗ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା,ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ଯେ ଆପଣ ଅଳ୍ପ ପରିମାଣରେ କିମ୍ବା ବଡ଼ ଆକାରରେ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆରମ୍ଭରେ ଅତି କମରେ 5 ରୁ 8 ଲକ୍ଷ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଆପଣ କିପରି ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ ତାହା ଆପଣଙ୍କୁ କହି ଦେଉଛୁ। ଏଥିପାଇଁ ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଯଦି ଆପଣ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ ତେବେ ସରକାର ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ, ତେବେ ମୁଦ୍ରା ଲୋନ ଯୋଜନା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି, ଯାହା ଅଧୀନରେ ସରକାରୀ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ୍ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ 90 ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋନ ଦେଉଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ 50000 ଟଙ୍କା ସହିତ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆରମ୍ଭରେ ମାତ୍ର 50,000 ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଆପଣ ବାକି ଟଙ୍କାକୁ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଲୋନ ଆକାରରେ ପାଇବେ।

କର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲେକ୍ସ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ମେସିନ:-

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ମେସିନ୍ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି, ତେବେ ମେସିନ୍, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସୁବିଧା, ଜିଏସ୍ଟି ନମ୍ବର, କଞ୍ଚାମାଲ, ସ୍ପେସ୍ ଏବଂ ଷ୍ଟକ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଦାମ ଦରକାର।

କର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲେକ୍ସ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ:-

କର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲେକ୍ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ, ଆପଣଙ୍କର ଜମି ରହିବା ଉଚିତ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଲଗାଇ ପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଗୋଦାମ ଘର ମଧ୍ୟ ଦରକାର। ଆପଣଙ୍କର ସମୁଦାୟ 2000 ରୁ 3000 ବର୍ଗଫୁଟର ସ୍ଥାନ ରହିବା ଉଚିତ୍।

ରୋଜଗାର:-

କର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲେକ୍ସ ବ୍ୟବସାୟରେ ରୋଜଗାର ଏହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ। ଆପଣ କେତେ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ କେତେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି? ଯଦି ଆପଣ ଏହିପରି ଏକ ଉଦାହରଣକୁ ବୁଝନ୍ତି, ତେବେ ଗୋଟିଏ କିଲୋଗ୍ରାମ କର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲେକ୍ ତିଆରି କରିବାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 30 ଟଙ୍କାକୁ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଆପଣ ଏହାକୁ ବଜାରରେ 70 ଟଙ୍କା କିଲୋଗ୍ରାମରେ ସହଜରେ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 100 କିଲୋଗ୍ରାମ କର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲେକ୍ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଲାଭ ପ୍ରାୟ 4000 ଟଙ୍କା ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆମେ ଏକ ମାସ ରୋଜଗାର କରିବା କଥା କହିବା, ତେବେ ଏହା 1,20,000 ଟଙ୍କା ହୋଇଯାଏ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.