ଲେଖା ପଢ଼ା ଛାଡି ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହିଁ ହୋଇଗଲେ ମାଆ,ଆଉ ଏବେ ଜବରଦସ୍ତି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଜ୍ଞାନ ବାଂଟୁଛି ଏହି ଝିଅ !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଗୋଟେ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ୧୫-୧୭ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କୁ କୌଣସି କଥାର ଜ୍ଞାନ ନଥିଲା । ସେ କେବଳ ନିଜ ପାଠପଢ଼ା ଆଉ ଖେଳକୁଦରେ ହିଁ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଜିର ଏହି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଯୁଗରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ସବୁକିଛି ବୁଝିବାକୁ ଲାଗିଲେଣି । ଯେଉଁଠାରେ ୧୪-୧୫ ବର୍ଷ ବୟସର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍କୁଲ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ହେବା ଦରକାର ଆଉ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରକୁ କେମିତି ଆଗକୁ ନେବେ ସେ ବିଷୟରେ ଭାବିବା ଦରକାର କିନ୍ତୁ ଏହି ବୟସରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବାଳକ ଏବଂ ବାଳିକାମାନେ ପିଲା ଜନ୍ମ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।

ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତି ଜ୍ଞାନ ବାଣ୍ଟୁଛି

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଝିଅ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯିଏ ୧୫ବର୍ଷ ବୟସରୁ ହିଁ ପିଲା ଏବଂ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କେହି ଜଣେ ସେହି ଝିଅକୁ ପାଠ ପଢା ଉପରେ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ ତେବେ ସେ ଏହି କଥା ବୁଝିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଓଲଟା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜ୍ଞାନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ଏହା କି ଅନେକ ଲୋକ ସେହି ଝିଅକୁ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।

୧୫ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୋଇଗଲା ଗର୍ଭବତୀ

ଏହି ଝିଅର ନାମ ହାନା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ଯିଏ ବ୍ରିଟେନର ବାସିନ୍ଦା । ହାନାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୯ ବର୍ଷ ବୟସ । ଯେତେବେଳେ ସେ ଭିଡିଓ ମେକିଙ୍ଗ ଆପ୍ Tik Tok ରେ ନିଜ ବିଷୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କର ଟିନ୍ ମଦର ୱାଲା କଥା ବୁଝି ପାରିନଥିଲେ ।

ବାସ୍ତବରେ,ହାନା ନିଜେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,ସେ ଯେତେବେଳେ ମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସର ହୋଇଥିଲେ,ସେବେଠାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଦୁହେଁ ଭେଟିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ବହୁତ ମଜା କଲେ । ଏହାର ଫଳସ୍ୱରୂପ ଏହା ହେଲା କି ଝିଅଟି ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଗଲା ଆଉ ୧୬ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲା ।

୧୯ବର୍ଷ ବୟସ ଭିତରେ ଦୁଇ ଥର ହେଲା ମା

ହାନା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘୧୬ବର୍ଷ ବୟସରେ, ସେ ପୁଣି ଥରେ ଗର୍ଭବତୀ ହେଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଦୁଇଟି ପିଲାର ମାଆ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି ।’ ହାନାଙ୍କୁ ଲାଗୁଥିଲା କି ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ତାଙ୍କର ସଫଳତା ବୋଲି କହିବେ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଓଲଟା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ହାନାକୁ ଟ୍ରୋଲ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ । କେହି ଜଣେ କମେଣ୍ଟ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ‘ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ମା ହେବାର ଟ୍ରେଣ୍ଡ ବନ୍ଦ କର ।

ପିଲାମାନଙ୍କ ହାତରେ ପିଲା ରହିବା ସୁନ୍ଦର ନୁହେଁ । ତେବେ କେହି ଜଣେ କହିଲେ,’ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ନିଜେ ଜଣେ ଛୁଆ,ତେବେ ଛୁଆ ଜନ୍ମ କରିବା ଭଲ ନୁହେଁ । ଏତିକି କଥାରେ ରାଗିଯାଇ ଝିଅଟି ଟ୍ରୋଲର ଉତ୍ତର ଦେବା ପାଇଁ ଅଲଗା ହିଁ କଥା କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା ।

ରାଗିଯାଇ ଝିଅଟି ଦେଲା ଅଲଗାପ୍ରକାରର ଜ୍ଞାନ

ଲୋକମାନଙ୍କ କମେଣ୍ଟର ଉତ୍ତରରେ ହାନା କହିଛନ୍ତି,’ସେ ଉପଦେଶ ଦେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ନା ହିଁ ସେ ତାକୁ ଜାଣନ୍ତି । ନା ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସଠିକ୍ ନାମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ବି ତାଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କର ତ ସଠିକ୍ ନାମ ସହିତ କର । ତେବେ ଅନେକ ଲୋକ ଏପରି ବି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ହାନାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଝିଅଟି ଟିନ୍ ଏଜ୍ ବେବି ପ୍ଲାନିଙ୍ଗର ଯୋଜନା କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟି ଯାଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.