ଗୋଟେ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଜୋତା ଦୋକାନୀରୁ ହୋଇଗଲେ କୋଟିପତି,ଗୋଟିଏ ଇନିଂସ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ବଦଳେଇ ଦେଲା |

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦୁନିଆରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଆସିବା ପରଠାରୁ, ଏହିପରି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଉଜ୍ଜଳ ହେବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି, ଯାହାଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ତ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସୁଯୋଗ ଅଭାବରୁ ସେମାନେ ନିଜ ଦକ୍ଷତା ଦେଖାଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଭାଗ୍ୟକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବା ପାଇଁ ଏବେ ସୁଯୋଗ ମିଳିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି | ଏହି ପ୍ରକାରର ଗୋଟେ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ଆଇପିଏଲ 2022 ରେ ଖେଳାଳିମାଙ୍କର ନିଲାମ ଚାଲିଥିଲା | ଏହି ନିଲାମ ରେ ଏପରି ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ଗୋଟେ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ କୋଟିପତି ହୋଇଗଲା ଯାହାର ପିତାଙ୍କର ଗୋଟେ ଜୋତା ଦୋକାନ ଅଛି ଆଉ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ସେଇ ଦୋକାନରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି |

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ମେଗା ନିଲାମ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ଉପରେ ଟଙ୍କାର ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା । 10 ଟି ଦଳ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ 388 କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଅନେକ ଖେଳାଳି ଙ୍କୁ କିଣିଥିଲେ | ଏଥିରେ ଏପରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାର ନାମ ଶୁଣାଯାଇ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବର୍ଷା ହୋଇଛି |

2 କୋଟି 60 ଲକ୍ଷରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲେ ଅଭିନଭ

ଏହିପରି ଜଣେ ଖେଳାଳି ହେଉଛନ୍ତି ଅଭିନାଭ ମନୋହର ସନ୍ଦାରଙ୍ଗାନି | ଅଭିନାଭ ଜୋତା ଦୋକାନରୁ ଯାତ୍ରା କରି ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ କୋଟିପତି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | 27 ବର୍ଷୀୟ ଅଭିନାଭଙ୍କ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ 20 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ଦେଖି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଦଳ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ତାଙ୍କୁ 2.60 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲା।

ଗୋଟିଏ ଇନିଂସ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେଲା |

ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲି ଟି -20 ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରି ଅଭିନାଭ ମନୋହର 16 ନଭେମ୍ବର 2021 ରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ 49 ବଲରେ 70 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ 6 ଟି ଛକା, 4 ଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନରେ ଅଭିନାଭକୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିବା ଇରଫାନ୍ ସୟଦଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ,ଏହି ଇନିଂସ୍ ପରେ ଅନେକ ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ ତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିଭିନ୍ନ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଯଦିଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସେହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ହାରି ଯାଇଥିଲା କାରଣ ଶହରୁଖ ଖାନ ଶେଷ ବଲରେ ଛକା ମାରି ତାଙ୍କ ଦଳ ତାମିଲନାଡୁକୁ ଜିତାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛୁ କି ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ ଦଳ ମଧ୍ୟ 9 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛନ୍ତି। ମନୋହର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ 150 ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ ସହିତ 162 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ତାଙ୍କୁ 2.6 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି, ଯାହାକି ଅଭିନାଭଙ୍କ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟର 13 ଗୁଣ ଅଧିକ ଥିଲା |

ଇରଫାନ୍ ସୟଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ କ୍ରିକେଟ୍ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଅଭିନଭଙ୍କ ପାଇଁ ଟଙ୍କା କାହିଁକି ଦିଆଯାଉଛି।

6 ବର୍ଷ ବୟସରୁ ଖେଳୁଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟ୍ |

ଅଭିନଭ 6 ବର୍ଷ ବୟସର ଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଅଭିନାଭଙ୍କ ପିତା ନିଜେ କ୍ରିକେଟକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ପିଲାଦିନର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଇରଫାନ୍ ସୟଦଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିନାଭଙ୍କ ପିତା ଏବଂ ସେ ଭଲ ବନ୍ଧୁ। ତାଙ୍କର ଜୋତା ଦୋକାନ ଥିଲା, ମୋର ପୋଷାକ ଦୋକାନ ଥିଲା | ତା’ପରେ ଦିନେ ଅଭିନାଭଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ନାମ ଲେଖାଇବାକୁ କହିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଏହି ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଆଉ ସଂଘର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳିବା ପରେ , ସେ ଏହି ପଦବୀ ହାସଲ କଲେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.