ଦେଶୀ ଓ ବିଦେଶୀ ମଦ ଉପରେ ବମ୍ପର ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ, ୨,୯୨୦ ଟଙ୍କାର ବିଦେଶୀ ମଦ ୧,୮୯୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ମଦକୁ ଭଲ ପାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗୋଟିଏ ଭଲ ଖବର ରହିଛି | ଏଠାରେ ଦେଶୀ, ବିଦେଶୀ ମଦ ଉପରେ ରିଟେଲର୍ସ ବମ୍ପର ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ଦେଉଛନ୍ତି | ଏହି ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଦର ଦାମ ନୋଏଡା ଏବଂ ଗୁଡ଼ଗାଁରେ ମଧ୍ୟ ଶସ୍ତା ହୋଇଗଲାଣି |

ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୂତନ ଏକ୍ସାଇଜ ପଲିସୀ ଲାଗୁ ହେବାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲାଣି | ନୂତନ ଏକ୍ସାଇଜ ପଲିସୀ ଅଧୀନରେ ରିଟେଲର୍ସଙ୍କୁ ଏହା ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ରହିଛି ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ସ୍ଟକର ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ବେଣ୍ଡରସ ୩୦% ରୁ ୪୦% ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ଏହି ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ କେବଳ ଭାରତୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡସ ଉପରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଇମ୍ପୋର୍ଟେଡ଼ ବ୍ରାଣ୍ଡସ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ମିଳୁଛି | ଅର୍ଥାତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି |

ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜଧାନୀର ଅନେକ ଲିକର ଷ୍ଟୋର୍ସ କମ୍ପିଟିଟିଭ ପ୍ରାଇସିଂ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି | ଗତ ଏକ୍ସାଇଜ ପଲିସୀରେ ଏହାର ଅନୁମତି ନଥିଲା | ଅଧିକାଂଶ ରିଟେଲର୍ସ ନିଜ ରେଟଲିଷ୍ଟ ଛାପି ଦେଇଛନ୍ତି | କମ ମୂଲ୍ୟ ମାମଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ମଦ ରିଟେଲର୍ସ କେବଳ ରାଜଧାନୀର ନୁହେଁ ବରଂ ଗୁଡ଼ଗାଁ ଏବଂ ନୋଏଡାର ରିଟେଲର୍ସ ସହିତ ମଧ୍ୟ ମୁକାବିଲା କରୁଛନ୍ତି |

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଶସ୍ତା ହେଲା ମଦ :-

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁଃଗ୍ରାମରେ Chivas Regal (12 year ) ୨,୧୫୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି | ତିନି ବୋତଲ ଏକାବେଳେ ନେଲେ ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ମିଳେ | କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ କିଛି ସ୍ତରରେ ଏହାର ଗୋଟିଏ ବୋତଲ ୧୮୯୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି ଏବଂ ଏଠାରେ Chivas Regal ର ମ୍ୟାକ୍ସିମମ ରିଟେଲ ପ୍ରାଇସ ୧୯୨୦ ଟଙ୍କା ଅଟେ | ଅର୍ଥାତ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକାର ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ମିଳୁଛି | ଦିଲ୍ଲୀର ହିଁ ଗୋଟିଏ ଦୋକାନରେ ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ ୧୯୯୫ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି, ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଗୁଡ଼ଗାଁଠାରୁ ଶସ୍ତା ଅଛି |

ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବ୍ରାଣ୍ଡସ ଉପରେ ରହିଛି ବମ୍ପର ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ :-

– Whisky Theka ର ଦିଲ୍ଲୀରେ ୫୪ ଟି ଷ୍ଟୋର ଅଛି | ସେଠାରେ Glenlivet (18 years old batch reserve) ଭଳି ପ୍ରିମିୟମ ବ୍ରାଣ୍ଡସର 700ML ଵାଲା ବୋତଲ ୫୧୧୫ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି, କିନ୍ତୁ ଏହାର MRP ୭,୪୧୫ ଟଙ୍କା ଅଟେ |

– Whisky Taliskar 10 Years (750 ML) ର MRP ୪,୩୫୦ ଟଙ୍କା ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ୩,୧୨୫ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି |

– Jack Daniel’s ନିଜ MRP ୨,୭୩୦ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ୧୮୮୫ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି |

– Alco Mart ଏବଂ Nova Garments ଭଳି କମ୍ପାନୀମାନେ ତ ୟାଠାରୁ ଅଧିକ ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ଦେଉଛନ୍ତି | ଏଠାରେ Jack Daniel’s ୧,୭୭୫ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି ଏବଂ Absolut Vodka 985 ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି |

– Jacob’s Creek ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୭୬୫ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ |

– Ballentine’s Finest ୧,୪୯୦ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ୯୭୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି |

– Johnnie Walker Black Label ର ଦାମ ୨,୯୮୦ ଟଙ୍କା ଅଟେ, ଯାହା ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ପରେ ୧,୯୩୫ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି |

– Bombay Sapphire Gin ର ମୂଲ୍ୟ ୨,୦୫୦ ଟଙ୍କା ଅଟେ ଏବଂ ଡ଼ିସକାଉଣ୍ଟ ପରେ ୧,୩୩୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି |

Leave A Reply

Your email address will not be published.