ଆଇନ କାନୁନ ଭାଙ୍ଗି ଏହି ବିଲଡର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରିଛନ୍ତି ୧୨୦ ଥର ବିବାହ, ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମୁହଁ ଏହିପରି ଭାବେ ବନ୍ଦ କରିଦିଅନ୍ତି !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଆପଣ ପ୍ରାୟତଃ ଏପରି ଅନେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖିଥିବେ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି | ତେବେ ଆଜିକାଲି ପାଞ୍ଚ-ଦଶଟି ସ୍ତ୍ରୀ ହେବା ମଧ୍ୟ ସାଧାରଣ କଥା ହୋଇଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯିଏ ୧୨୦ ଟି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ଆଜ୍ଞା ହଁ… ସୁବିବେପାରେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ ଅଟେ |

ଏହି ମାମଲା ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ୫୮ ବର୍ଷର ତମ୍ବନ ୧୨୦ ଥର ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ସେ ନକନ ନାୟୋକ ରାଜ୍ୟରେ ରୁହନ୍ତି, ଯିଏକି ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ବିଲଡର ଅଟନ୍ତି | ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ଯେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ବହୁବିବାହ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କରାଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ତଥାପି ସେ କେବେ ବି ଏହି କଥାକୁ ଖାତିର କରିନାହାନ୍ତି ଏବଂ ଅବୈଧ ଭାବରେ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ତମ୍ବନ ନାୟୋକ ରାଜ୍ୟର ଫ୍ରାମନି ଜିଲ୍ଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଟନ୍ତି |

ବିଶେଷ କଥା ଏହା ଯେ ତମ୍ବନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ନିଜର ପୂର୍ବ ସ୍ତ୍ରୀର ସହମତି ଦ୍ୱାରା କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ନିଜର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବୋହୂ ଏବଂ ଶାଶୁ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜର ପୂର୍ବ ବିବାହ ବିଷୟରେ କହି ଦିଅନ୍ତି | ତମ୍ବନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଯେତେ ବି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ସବୁକିଛି ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ହୋଇଛି | ଶହେ ପାର କରି ସାରିଥିବା ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ତମ୍ବନ ନିକଟରେ ଫୋନ ସହିତ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି | ଫୋନଙ୍କ ବୟସ ୨୭ ବର୍ଷ ଅଟେ | ଏ ସମସ୍ତ ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଆତଙ୍କର ୨୮ ଟି ପିଲା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି |

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ଯେ ଏତେ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ତମ୍ବନ ଆଗକୁ ବହୁତ କାମ କରିଛନ୍ତି | ୧୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତମ୍ବନ ପ୍ରଜର୍ଟ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କଠାରୁ ୨ ବର୍ଷ ସାନ ଥିଲେ | ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କର ୩ଟି ପିଲା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ବିବାହ କରିବା ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହା କହିଲେ ଯେ ପ୍ରକୃତରେ ସେ ଏପରି କାହିଁକି କରନ୍ତି |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଜର କନ୍ଷ୍ଟ୍ରକ୍ସନର ବିଜନେସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ଦେଖା ହେଉଥିଲେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କର ଯେତେବେଳେ ବି କୌଣସି ସୁନ୍ଦରୀ ଝିଅ ସହିତ ଦେଖା ହେଉଥିଲା, ସେ ତାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରୁଥିଲେ |

ତମ୍ବନ କହିଛନ୍ତି ମୋ ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଏତେ ବିବାହ ପାଇଁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ | ସେ ପ୍ରଥମ ବିବାହ ୧୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ କରିଥିଲେ | ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀ ଠାରୁ ତାଙ୍କର ୩ଟି ପିଲା ଅଛନ୍ତି | ତମ୍ବନ କୁହନ୍ତି ଯେ ସେ ନିଜ ପରିବାରର ସବୁ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପୂରଣ କରନ୍ତି | ସେ ନିଜର ବହୁତ ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଘର ତିଆରି କରି ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି |

ତମ୍ବନଙ୍କର ଏହି ନିୟମ ରହିଛି ଯେ ସେ ଯେଉଁଠାରେ ବି ଘର ତିଆରି କରନ୍ତି, ସେଠାରେ ସେ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ସହିତ ବିବାହ କରିଥାନ୍ତି | ଏଥିପାଇଁ ସେ ୨୦ ବୟସରୁ କମ ବୟର ଝିଅକୁ ବାଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର କାରଣ କହି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକାର ଝିଅମାନେ ବହୁତ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥାନ୍ତି | ତମ୍ବନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଅଜବ ନିଶା ଧରିଛି | ଯେଉଁଠାରେ ବି ଘର ତିଆରି କରୁଛି, ସେଠାରେ ବିବାହ କରୁଛି | ତାଙ୍କର ଦାବି ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ସବୁ ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି |

Leave A Reply

Your email address will not be published.