ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଅପମାନ: I LOVE YOU ପ୍ରିଣ୍ଟ ଶାଢୀ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ମାର୍କେଟରେ, ଲୋକମାନେ କଲେ ବିରୋଧ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ରାଜସ୍ଥାନର କରୌଲି ଜିଲ୍ଲାରେ ମୀଣା ସମାଜର ଲୋକମାନେ ଆଇ ଲଭ ୟୁ ଲେଖା ଯାଇଥିବା ଏକ ଶାଢୀକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଓ ଏହା ସହିତ ସେମାନେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ବିଷୟରେ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତିକି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଲାଭ ପାଇବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି।

ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତିକି ଗୋଟିଏ ପଟେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବାଳିକା ଓ ମହିଳାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସବୁ ପ୍ରକାର ବଡ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ସମୟରେ କପଡା ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଶାଢୀରେ I love you ଲେଖି ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି। ଯାହାକି କେତେଦୂର ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ଅଟେ। କୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଠିକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ମୀଣା ସମାଜର ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ମାତ୍ରାରେ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଟୋଡାବିମ ସବଡିଭିଜନ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବସି ଏକ ବୈଠକ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଏହି ବୈଠକରେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତିକି ଏଭଳି ଶାଢୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଜାରରେ ଆଉ ବିକ୍ରି ହେବ ନାହିଁ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏପରି ତ୍ରୁଟି ଆଦୌ ହେବନାହିଁ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, କରାଲିରେ ମୀଣା ସମଜର ଲୋକମାନେ ଆଇ ଲଭ ୟୁ ଲେଖା ହୋଇଥିବା ଶାଢୀର ବିକ୍ରିକୁ ବହୁତ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏଠାକାର ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତିକି ଏହି ପୋଷାକ ଯୁବପିଢୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.