IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାଁ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଆଇପିଏଲ୍ 2022 କେତେ ବଡ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଏହା ଜାଣିହେବ ଯେ ଏହି ସିଜିନରେ 8 ନୁହେଁ 10 ଟି ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇ ଦଳର ନାମ ଲକ୍ଷ୍ନୌଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନାମକରଣ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳର ଅଲଗା ନାମ ଅଛି ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଯେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ର ଦଳ କେଉଁ ନାମରେ ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ । ତେବେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଦଳ ଏହାର ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି।

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଦଳ ନାମ ଘୋଷଣା କଲା :-

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଦଳ ଏକ ବଡ଼ ନାମ ସହିତ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଲକ୍ଷ୍ନୌ ର ଦଳ ନିଜକୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜଏଣ୍ଟସ୍ ନାମରେ ନାମିତ କରିଛି । ଏହି ଦଳର ମାଲିକାନା ଆରପି ସଞ୍ଜୀବ ଗୋଏଙ୍କା ଗ୍ରୁପ୍ ସହିତ ଅଛି । ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ସୋମବାର ଏହାର ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି।

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଅଧିନାୟକ ହେବେ:-

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜଏଣ୍ଟସ୍ ସେମାନଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଅଧିନାୟକ ହେବେ। ଲକ୍ଷ୍ନୌ ରାହୁଲଙ୍କୁ 17 କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇ ରାହୁଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିଥିଲା ​​। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ଖେଳାଳି ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ଏହି ଲିଗର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରାହୁଲଙ୍କ ରେକର୍ଡ କିଛି ନୁଆ ହୋଇନାହିଁ। ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିଜିନ ରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ନେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହି ତାରିଖରେ ନିଲାମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ :-

ବାସ୍ତବରେ, ଏକ ନୂତନ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ 11, 12 ଏବଂ 13 ଫେବୃଆରୀରେ ଆଇପିଏଲ୍ ମେଗା ନିଲାମ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇ ନିଜେ ଏହି ଜିନିଷକୁ କହିଛନ୍ତି। ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ର ନୂତନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପରେ ହିଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.