ICU ରେ ଆଡମିଟ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସାଙ୍ଘାତିକ, ଡାକ୍ତର କହିଲେ ଆଉ କେବଳ ଔଷଧ ନୁହେଁ, ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

କୋକିଳା କଣ୍ଠୀ ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଏବଂ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ହୃଦୟରେ ନିଜର ସୁନ୍ଦର ସ୍ୱର ଦ୍ୱାରା ଯାଦୁ କରୁଥିବା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜିକାଲି ତାଙ୍କୁ ଔଷଧ ବ୍ୟତୀତ ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ଦରକାର ପଡୁଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜାନୁଆରୀ ୮ ତାରିଖରେ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ସେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ଅଛନ୍ତି |

ସେହିପରି କହିରଖୁଛୁ ଯେ କୋକିଳା କଣ୍ଠୀ ଏବଂ ଭାରତ ରତ୍ନ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଜନ୍ମ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ୯୨ ବର୍ଷୀୟ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କୁ କରୋନା ସହିତ ନିମୋନିଆ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି |

ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଡାକ୍ତର ଔଷଧ ବ୍ୟତୀତ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଏହାବ୍ୟତୀତ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ସାରା ଦେଶରେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଗୁଡିକରେ ପୂଜା ଏବଂ ମସଜିଦଗୁଡିକରେ ବିଶେଷ ନମାଜ କରାଯାଉଛି |

ସୂଚନା ପାଇଁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଦିଦି ଭାବରେ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ଏବେ ବି ବ୍ରିଚ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ ଅଛନ୍ତି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କୋକିଳା କଣ୍ଠୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୨ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ନିମୋନିଆ ହୋଇଥିଲା | ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଯେତେବେଳେ ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା କରିବାରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ୨୮ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା |

ସେହିପରି କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ବ୍ରିଚ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲର ଡାକ୍ତର ପ୍ରତୀତ ସମଦାନୀ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଡାକ୍ତର ପ୍ରତୀତ ସମଦାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ ଲାଗିପଡ଼ିଛି |”

କରୋନା ସହିତ ନିମୋନିଆ ଦ୍ୱାରା ପୀଡିତ ହେବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ହିଁ ରଖାଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ପ୍ରତୀତ ସମଦାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇସିୟୁରେ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଅଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସେ ସୁସ୍ଥ ହେବାପାଇଁ ଡାକ୍ତର ପ୍ରତୀତ ସମଦାନୀ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଜେମାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.