LIC ର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ଲାନ : ସ୍ତ୍ରୀ ନାଁରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ କେବଳ ୨୯ ଟଙ୍କା, ମିଳିବ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଫାଇଦା,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ଲାନ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସୂଚନା

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଏଲଆଇସି ସମୟ ସମୟରେ ନିଜ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜବରଦସ୍ତ ସ୍କିମ ଲଞ୍ଚ କରିଥାଏ | ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବିଶେଷ କଥା ଏହା ଯେ ଏହା ସମସ୍ତ ବର୍ଗକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଯୋଜନା ଆଣିଥାଏ | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କେଉଁଠାରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଭାବୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଖବର ବିଶେଷ କରି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଟେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଜୀବନ ବୀମା ନିଗମର ଗୋଟିଏ ଭଲ ସ୍କିମ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ବାସ୍ତବରେ LIC ର ପଲିସୀ ଉପରେ ଲୋକମାନେ ଭରସା କରନ୍ତି | କାରଣ ଏଠାରେ ରିସ୍କ ନ ଥିବା ସହିତ ସମାନ ହୋଇଥାଏ | LIC ମହିଳା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବାପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଖାସ ପଲିସୀ ନେଇ ଆସିଛି |

ଏହିପରି ବୁଝନ୍ତୁ କ୍ୟାଲକୁଲେସନ :-

ଏହି ସ୍କିମକୁ ଆପଣ ଉଦାହରଣରୁ ବୁଝିପାରିବେ | ଧରିନିଅନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବୟସ ୩୦ ବର୍ଷ ଅଟେ ଏବଂ ଏଥିରେ ୨୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିଦିନ ୨୯ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜମା କରନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷରେ ଆପଣଙ୍କର ମୋଟ ୧୦,୯୫୯ ଟଙ୍କା ଜମା ହେବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ୪.୫ ପ୍ରତିଶତ ଟ୍ୟାକ୍ସ ମଧ୍ୟ ରହିବ | ନେକଷ୍ଟ ଇୟରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦,୭୨୩ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଏହିପରି ଏହି ପ୍ରିମିୟମ ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସ, ତ୍ରୟମାସିକ, ଛଅ ମାସିକ କିମ୍ବା ବାର୍ଷିକ ଆଧାରରେ ଜମା କରିପାରିବେ | ଆପଣଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷରେ ୨,୧୪,୬୯୬ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ମେଚୟୋରିଟି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମୋଟ ୩,୯୭,୦୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳିବ |

ପ୍ରିମିୟମ ଏବଂ ମେଚୟୋରିଟି :-

LIC ଆଧାର ଶିଲା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୭୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରାଯାଇପାରିବ | ଏହି ପଲିସୀର ମେଚୟୋରିଟି ସମୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ୧୦ ବର୍ଷ ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ୨୦ ବର୍ଷ ଅଟେ | ଏହି ଯୋଜନାର ସର୍ବାଧିକ ମେଚୟୋରିଟି ବୟସ ୭୦ ବର୍ଷ ଅଟେ | ସେହି ସମୟରେ ଏହି ଯୋଜନାର ପ୍ରିମିୟମ ପେମେଣ୍ଟ ମାସିକ, ତ୍ରୟମାସିକ, ଅଧା ବାର୍ଷିକ କିମ୍ବା ବାର୍ଷିକ ଭିତ୍ତିରେ କରାଯାଇଥାଏ |

ପ୍ରତିଦିନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପଡିବ ୨୯ ଟଙ୍କା :-

ଯଦି ବୁଦ୍ଧିର ସହିତ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ, ତେବେ ଏହି ପ୍ଲାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇପାରେ | ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ କେବଳ ୨୯ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚାଇ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇପାରିବେ | LIC ର ଏହି ପଲିସୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ହିତକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି | ଏହି ଯୋଜନାର ନାମ ଏଲଆଇସି ଆଧାର ସିଲା ଯୋଜନା ଅଟେ | LIC ର ଏହି ସ୍କିମ ଅଧୀନରେ ୮ରୁ ୫୫ ବର୍ଷର ମହିଳାମାନେ ଏଥିରେ ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.