ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଟମାଟୋ ଖାଇବା ଉଚିତ କି ନୁହେଁ, ଜାଣନ୍ତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନଙ୍କ ମତ

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଟମାଟୋର ଉପକାରିତା:

ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ଟମାଟୋ ଖାଇବା ଉଚିତ କି ନାହିଁ, ଅନେକ ଲୋକ ଏ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କ’ଣ କୁହନ୍ତି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଟମାଟୋର ଉପକାରିତା:

ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ଟମାଟୋ ଖାଇବା ଉଚିତ କି ନୁହେଁ, ଅନେକ ଲୋକ ଏ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଅନେକ ଥର କିଛି ନବୁଝି ନସୁଝି ଚିନ୍ତା ନକରି ଜିନିଷ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତରେ ସୁଗାର୍ ର ଲେଭେଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଡର ମନରେ ରହିଥାଏ ।

ଡାକ୍ତରୀ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଟମାଟୋ ଲାଇକୋପିନ୍‌ର ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ଉତ୍ସ ଅଟେ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ମାନବ ଟିସୁରେ ମିଳୁଥିବା କାରୋଟିନଏଡ୍ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ । ଏହାର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଟମାଟୋରେ କମ୍ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ରହିଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହା ବ୍ଲଡ ସୁଗାରରେ ଆସୁଥିବା ସ୍ପାଇକ କୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥାଏ।

ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଟମାଟୋ ଖାଇବାର ଲାଭ:-

ଟମାଟୋରେ ପୋଟାସିୟମ୍, ଭିଟାମିନ୍ ସି, ବିଟା-କାରୋଟିନ୍, ଫ୍ଲାଭୋନାଏଡ୍, ଫୋଲେଟ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଭିଟାମିନ୍ ରହିଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ୨୦୦ ଗ୍ରାମ କଞ୍ଚା ଟମାଟୋ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତଚାପ ସନ୍ତୁଳିତ ରହିଥାଏ ।ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଟାଇପ୍-୨ ମଧୁମେହକୁ ରୋକିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟମାଟୋ ଖାଇବା ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ, ଯଦି ଏହାକୁ ସେମାନେ କଞ୍ଚା ଖାଆନ୍ତି ତ।

ମଧୁମେହରେ ଟମାଟୋ ଖାଇବାର ଫାଇଦା, କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟରେ କମ୍:-

ଟମାଟୋରେ କମ୍ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ ମିଳିଥାଏ।କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ସ, ବିଶେଷତ ପ୍ରୋସେସ୍ଡ କାର୍ବସ୍ ଶୀଘ୍ର ହଜମ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ହଠାତ୍ ରକ୍ତରେ ସୁଗାର୍ ଲେଭେଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଯାହାକି ଶରୀରକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ, ସେହି ସମୟରେ, ଟମାଟୋର କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ ଧୀରେ ଧୀରେ ହଜମ ହୁଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବ୍ରଡ୍ ରେ ସୁଗାର୍ ଲେଭେଲ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଥାଏ।

ଭିଟାମିନ୍ ସି ର ଭଣ୍ଡାର:-

ଟମାଟୋ ହେଉଛି ଭିଟାମିନ୍ ସି ର ଭଣ୍ଡାର ।ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶରୀରର ଇମ୍ୟୁନ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ୍ ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଶରୀରକୁ ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ । ଏହା ଶରୀରକୁ କ୍ଷତ ଭଲ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।

ଶରୀରର ଓଜନକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ କରିଥାଏ :-

ଟମାଟୋ ଶରୀରର ଓଜନକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏହାର କାରଣ ଏହା ହୋଇଥାଏ କି ଟମାଟୋରେ କମ୍ କ୍ୟାଲୋରି ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଓଜନକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ। ଓଜନକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ରେ ରଖିଲେ ମଧୁମେହ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ମାତ୍ରାରେ ଆପେ ଆପେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କୁ ଆସିଯାଇଥାଏ।

ହାର୍ଟ ଆଟାକ୍ କୁ ମଧ୍ୟ ରୋକିଥାଏ :-

ଟମାଟୋରେ ଲାଇକୋପିନ୍ ନାମକ ଏକ ଉପାଦାନ ମିଳିଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଟମାଟୋର ରଙ୍ଗ ଲାଲ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଉପାଦାନ ହେତୁ, ହାର୍ଟ ଶକ୍ତି ପାଇଥାଏ ଏବଂ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥାଏ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ହୃଦଘାତର ଆଶଙ୍କା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ କମିଯାଏ ।

ରକ୍ତ କଣିକାକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ:-

ଟମାଟୋରେ ପୋଟାସିୟମ୍ ରହିଥାଏ,ଯାହା ରକ୍ତ କୋଷକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ବାସ୍ତବରେ, ପୋଟାସିୟମ୍ ରକ୍ତ ନଳୀକୁ ବିସ୍ତାର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହ ସଠିକ୍ ରହିଥାଏ । ଏହା ଶରୀରକୁ ଫିଟ୍ ରଖେ ଏବଂ ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.