‘ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ ମୋ ଜୀବନ ନେଇଯିବ,ଦୟାକରି ମୋର ଛାଡପତ୍ର କରାଇ ଦିଅ ‘

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ବିବାହର କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରାୟତ ବନ୍ଦ କିମ୍ବା କମ ହୋଇଯାଏ | ଏଥିରେ ଅନେକ ପତ୍ନୀ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିଥାନ୍ତି | କେତେକ ତ ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଗଢ଼ିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯୌନ ନିଶା ଯୋଗୁଁ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ଛାଡପତ୍ର ଚାହୁଁଛନ୍ତି |

ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯୌନ ନିଶା ଯୋଗୁଁ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ପତ୍ନୀ ।

ମହିଳାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ବିବାହ କୁ ୧୪ବର୍ଷ ବିବାହ ହୋଇଗଲାଣି । ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତିଦିନ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ସେ ମନା କରନ୍ତି, ସେ ତାଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟ କରନ୍ତି | ମହିଳାଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ୩ଟି ସନ୍ତାନ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତିଦିନ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଯୌନ ଶୋଷଣ କରନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କର ଏହି ପାଗଳାମି ତାଙ୍କୁ ଦିନେ ମାରିଦେବ |

ଅଦାଲତକୁ କହିଥିଲେ ‘ ଛାଡପତ୍ର କରେଇ ଦିଅ ‘ ।

ମହିଳା ତାଙ୍କର ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ନାଇଜେରିଆର ଅଟେ | ‘ପ୍ରିମିୟମ୍ ଟାଇମ୍ସ ନାଇଜେରିଆ’ ଅନୁଯାୟୀ, ଓଲମିଡ୍ ଲାୱାଲ୍ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସହିଦ ଲୋୱାଲଙ୍କ ଅତ୍ୟଧିକ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଅଭ୍ୟାସ ଯୋଗୁ ସେ ଅସୁବିଧା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ସେ ଜାନୁଆରୀ ୭ରେ କୋର୍ଟରେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ମଦନିଶା ରେ କରନ୍ତି ସମ୍ଭୋଗ ଆଉ ମାରପିଟ

ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସହିଦ ଲୋୱାଲ ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ଫ୍ୟାଶନ ଡିଜାଇନର୍ | ତାଙ୍କର ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ଅନେକ ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି | ମହିଳା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରତିଦିନ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ପରେ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ଜବରଦସ୍ତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତି। ଯଦି ସେ ମନା କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କୁ ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ପିଟନ୍ତି | ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟକୁ ନ ଆସିବା ପାଇଁ ମହିଳା କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପାଇଁ କହିଥିଲେ ଏହି କଥା

ମହିଳା ଜଣକ କୋର୍ଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି। ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱାମୀ ସହିଦ ଲୋୱାଲ କୋର୍ଟରେ ନିଜର ପ୍ରତିରକ୍ଷା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମଦ୍ୟପାନ ବନ୍ଦ କରିଦେବେ। ଏହା ସହିତ ସେ ପିଲାମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ।

ଉଭୟ ପକ୍ଷର ଶୁଣାଣି ପରେ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୋର୍ଟ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସୁଛି | ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମହିଳାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ସମଗ୍ର ବିଷୟ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ମତାମତ କ’ଣ, ଦୟାକରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଆମକୁ କୁହନ୍ତୁ |ଆପଣଙ୍କ ହିସାବରେ କ’ଣ ଏହି ମାମଲାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମାଧାନ ମିଳିଯିବ ?

Leave A Reply

Your email address will not be published.