ମାତ୍ର ୨ ବର୍ଷ କ୍ରିକେଟ ଖେଳି ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳୀ ଅଚାନକ ନେଲେ ସନ୍ନ୍ୟାସ,ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ ସନ୍ନ୍ୟାସ ନେବାର କାରଣ !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଜଣେ କ୍ରିକେଟର ମାତ୍ର ୨ ବର୍ଷ ହିଁ ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ ଖେଳି ଅଚାନକ ବିଦାୟ ନେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଦେଲେ, ଯାହା ପରେ ୱାର୍ଲଡ କ୍ରିକେଟରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | କୌଣସି କ୍ରିକେଟର ଚମତ୍କାର ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ନିଜ ଖୁସିରେ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ କ୍ରିକେଟରୁ ବିଦାୟ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଲା |

ମାତ୍ର ୨ ବର୍ଷ କ୍ରିକେଟ ଖେଳି ଅଚାନକ ନେଲେ ବିଦାୟ :-

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଭନୁକା ରାଜାପକ୍ଷା ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବରୁ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଦେଲେ | ଏହି କ୍ରିକେଟର ୨୦୧୯ ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ କ୍ରିକେଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ୨ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ଏହି ଖେଳାଳି କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଗଲେ | ଭନୁକା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ୫ ଟି ODI ଏବଂ ୧୮ ଟି-20 ଖେଳି ମୋଟ ୪୦୯ଟି ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ ରନ କରିଥିଲେ | ସେ ଟି-20 ୱାର୍ଲଡ କପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମର ଅଂଶ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମୋଟ ୧୫୫ ରନ କରିଥିଲେ |

ବହୁତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ କାରଣ :-

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ(SLC) କୁ ଲେଖିଥିବା ଗୋଟିଏ ଚିଠିରେ ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଭାନୁକା ରାଜପକ୍ଷା ତାଙ୍କର ଏହି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି | କିଛି ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବୋର୍ଡର ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସେ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି | ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟକୁ ଲେଖିଥିବା ଗୋଟିଏ ପତ୍ରରେ ଭାନୁକା ରାଜପକ୍ଷା କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଏବଂ ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ ଭାବରେ ନିଜ ସ୍ଥିତିକୁ ଅତି ଯତ୍ନର ସହ ବିଚାର କଲି | ମୁଁ ପିତୃପୁରୁଷ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ୱକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛି |’

ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟେଡ ଥିଲେ ଏହି ଖେଳାଳି :-

ଭାନୁକା ରାଜାପକ୍ଷା ୨୦୧୦ ରେ ଆଇସିସି ଅଣ୍ଡର-19 ୱାର୍ଲଡ କପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଟପ ସ୍କୋରର ଥିଲେ | ସେ ୨୦୧୯ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ମ୍ୟାଚରୁ ଟି 20 ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ କ୍ରିକେଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ଭାନୁକା ଗତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଘରୋଇ ସିରିଜରେ ODI ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ଭାନୁକା ରାଜାପକ୍ଷା ଫିଟନେସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଚିନ୍ତା କାରଣ ବାହାର କରିବାପରେ ଗୋଟିଏ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ ଚୟନ ନୀତିଗୁଡିକୁ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ସେଗୁଡିକ ଉପରେ ଏକ ବର୍ଷର ନିଲମ୍ବିତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ କରିଦେଲେ | ଗତ ବର୍ଷ ଆଇସିସି ଟି 20 ୱାର୍ଲଡ କପ ପାଇଁ ଫେରିଥିଲେ |

ଦେଶ ପାଇଁ କରିଛନ୍ତି କମାଲ :-

ଭାନୁକା ରାଜାପକ୍ଷା ସୁପର -12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ | ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲା | ଭାନୁକା ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ 5 ଦିନିଆ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏବଂ ୧୮ଟି ଟି-20 ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ ଖେଳିଥିଲେ | ଏଥିରେ ସେ ହାରାହାରି ୧୭.୮୦ ରେ ୮୯ ରନ ଏବଂ ହାରାହାରି ୨୬.୬୬ ରେ ୩୨୦ ରନ କରିଥିଲେ | ODI ରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ୬୫ ଟି ଏବଂ ଟି-20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ମ୍ୟାଚରେ ୭୭ ରନ କରିଥିଲେ | ସେ ୧୦୫ଟି ଟି-20 ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଥିଲେ | ଏଥିରେ ସେ ହାରାହାରି ୨୩.୬୦ ରେ ୧୯୧୨ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ | ଟି-୨୦ ରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ୯୬ ରନ କରିଥିଲେ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.