ବାପା ମାଆଙ୍କ ସହ ସମୟ କାଟିବାକୁ ଦୁଇ ଦିନ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର,ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ମାନଙ୍କୁ ଏ ଛୁଟି ମିଳିବ ?

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଚଳିତ ମାସ ଜାନୁଆରୀ ମାସ ୬ ଓ ୭ ତାରିଖକୁ ରାଜ୍ୟର ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସାମର ସରକାର ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରିବା ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱସରମା ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କିଛି କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସରମା କହିଛନ୍ତିଜି ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପିତାମାତା ଏବଂ ଶାଶୁ-ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବା ପାଇଁ ଏହି ବିଶେଷ ଛୁଟିକୁ ଦିଆଯାଉଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁଇଟ କରି ଏହି ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, ଆସାମ ସରକାରଙ୍କର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ଜାନୁୟାରୀ ୬ ଓ ୭ ତାରିଖକୁ ବିଶେଷ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରୁଛି। ମୁଁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛିକି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପିତାମାତା / ଶାଶୁ-ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରନ୍ତୁ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱସରମା କହିଛନ୍ତିକି, ‘ମୁଁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି। ସେମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରେ ନୂତନ ଆସାମ ଏବଂ ନୂତନ ଭାରତର ପୁନଃନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି’।

ଆସାମର ସରକାର ଏକ ସରକାରୀ ମନ୍ତବ୍ୟରେ କହିଛନ୍ତିକି ରାଜ୍ୟର ସରକାରୀ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ପିତାମାତା / ଶାଶୁ-ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବା ଉଚିତ। ଯେଉଁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ପିତାମାତା କିମ୍ବା ଶାଶୁ-ଶ୍ୱଶୁର ଜୀବିତ ନାହାଁନ୍ତି, ସେମାନେ ବିଶେଷ କରି ଛୁଟି ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ହେବେ ନାହିଁ। ଜରୁରୀକାଳୀନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଛୁଟିକୁ ଆଦୌ ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଉକ୍ତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପରେ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ଛୁଟି ନେଇପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.