ଏହି ଲୋକମାନେ ଭୁଲରେ ବି ହଳଦୀ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଲାଭ ବଦଳରେ ବରଂ ମିଳିଥାଏ କ୍ଷତି !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ହଳଦୀ ଖାଇବା ଆମ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ହେଲେ ହଳଦୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟେ ସମାନ ପ୍ରକାର ର ସୁବିଧା ଦେଇନଥାଏ,ଆମ ଭିତ ରେ ଏମିତି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ କି ହଳଦୀ କ୍ଷତି ପହଁଞ୍ଜାଇ ଥାଏ |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କି କେଉଁ ଲୋକମାନ ଙ୍କୁ ହଳଦୀ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ,ଯଦି ଆମେ ଏହା କରନ୍ତିନି ତେବେ ଆମକୁ କଦଳୀ ର ସାଇଦଡିଫେକ୍ଟ କୁ ବି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଯାଏ |

ପଥରୀ ରୋଗୀ ରୁହନ୍ତି ସତର୍କ :-

ପଥରି ରୋଗୀମାନେ ହଳଦୀ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ ନେବା ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ, ପ୍ରକୃତ ରେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ବାରମ୍ବାର ପଥରି ରୋଗ ର ସମସ୍ୟା ହେଉଥାଏ, ହଳଦୀ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର ଏହି ସମସ୍ୟା ବଢିଯାଇପାରେ,ତେଣୁ, ସେମାନେ ହଳଦୀ ର ବ୍ୟବହାର କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ କମ୍ କରିବା ଉଚିତ ଆଉ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଉଚିତ୍ |

ମଧୁ-ମେହ ରୋଗୀମାନେ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ :-

ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କ ଙ୍କୁ ଯାହାଙ୍କୁ କି ମଧୁମେହ ରୋଗ ହୋଇଥିବ, ସେମାନଙ୍କୁ ସୀମିତ ପରିମାଣର ହଳଦୀ ଖାଇବା ଉଚିତ୍, ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କୁ ରକ୍ତରେ ଶର୍କରା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆଉ ରକ୍ତକୁ ପତଳା କରିବା ପାଇଁ ଔଷଧ ଦିଆଯାଇଥାଏ, ଆଉ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅତ୍ୟଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ହଳଦୀ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ପରିମାଣ କମିଯାଏ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ର କ୍ଷତି ହୋଇଥାଏ |

ବଢ଼େଇ ଦେଇଥାଏ ରକ୍ତ ବୋହିବାର ର ସମସ୍ୟା :-

କଦଳୀ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିବା ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ କମ୍ କରିଦେଇଥାଏ, ତେଣୁ, ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଯାହାଙ୍କର କି ହଠାତ୍ ନାକ କିମ୍ବା ଶରୀରର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଅଂଶରୁ ରକ୍ତ ବୋହିବା ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ, ସେମାନେ ହଳଦୀ ବହୁତ କମ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍,ଏବଂ ଏଥିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ମଧ୍ୟ ଅସାବଧାନତା ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ |

କଦଳୀ ଖାଇବା ଠାରୁ ବଂଜିକି ରୁହନ୍ତୁ ଜଣ୍ଡିସ୍ ରୋଗୀ :-

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପୀଲିୟା ମାନେ ଜଣ୍ଡିସ୍ ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ସେମାନ ଙ୍କର ହଳଦୀ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଆଉ ଏହି ରୋଗରୁ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ହି ଯାଇ ହଳଦୀ ଖାଇବା ବିଷୟରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଉଚିତ୍ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.