ନୂଆ ବର୍ଷରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଖାତାକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହେବ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ! ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ସୂଚନା !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନୂଆବର୍ଷରେ ଖୁସି ଖବର ଦେଇପାରନ୍ତି। କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା ଡିଏ ବକେୟାକୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ରିଲିଜ କରିପାରନ୍ତି। ନିକଟରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଭତ୍ତାକୁ ୩୧ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ନୂତନ ବର୍ଷ ଅବସରରେ ବକେୟା ଡିଏକୁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ପଠାଯାଇପାରେ।

ନୂଆ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ୨୪ ଡିସେମ୍ବରକୁ କାଉନସିଲର ଏକ ବୈଠକ ହୋଇପାରେ। ଏହି ବୈଠକରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକ ରହିଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଡିଏର ବକେୟା ରାଶିକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରେ। ଏହି ବୈଠକରେ କାଉନସିଲ ସରକାରଙ୍କର ସାମ୍ନାରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖାଯାଇପାରେ। ଆଉ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇପାରେଯେ, କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଡିଏର ବକେୟା ରାଶି ନୂଆ ବର୍ଷରେ ୱାନ ଟାଇମ ସେଟେଲମେଣ୍ଟ ଭାବରେ କରାଯାଉ। ଯଦି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପରିଷଦର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ନୂତନ ବର୍ଷ ଅବସରରେ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇପାରିବ।

ବକେୟା ରାଶି ପ୍ରାୟ ୧୧, ୮୮୦ ରୁ ୩୭, ୫୫୪ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଅଛି। ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆମେ ଲେଭଲ ୧୩ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ତେବେ ସେମାନଙ୍କର ମୌଳିକ ଦରମା ୧,୨୩,୧୦୦ ରୁ ୨,୧୫,୯୦୦ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥାଏ। ଯାହାଦ୍ୱାରା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଖାତାରେ ଏରିୟର ରୂପରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯାଇପାରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.