ପାର୍କକୁ ଡାକି ନେଇ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଜଣକ କଲେ ଏମିତି ଘୃଣ୍ୟ କାମ, ଆଉ ତା ପରେ ଝିଅ ଜଣକ କରିଦେଲେ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ! ସୁଇସାଇଡ ନୋଟରେ ଲେଖିଥିଲେ ଏମିତି କଥା !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ନଜର ରେ ଦେଖିବା, ସେମାନଙ୍କୁ ଖରାପ ଢଙ୍ଗ ରେ ଛୁଇଁବା କିମ୍ବା ତାଙ୍କର ଯୌନ ଶୋଷଣ କରିବା, ଏହି ସବୁ କାମ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଆଜିର କଳିଯୁଗ ରେ ଏପରି ମାମଲା ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ହିଁ ନେଉନାହିଁ, ବେଳେବେଳେ କେହି ଜଣେ ନିଜର ହିଁ ଏପରି ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ଯେ ଯାହା ପରେ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥାଏ,ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ପୀଡିତା କିମ୍ବା ମହିଳା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି |

ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀର ୱାଜିରାବାଦର ଏହି ଘଟଣା କୁ ହିଁ ଦେଖି ନିଅନ୍ତୁ, ଏଠାରେ ଜଣେ ଝିଅ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା କାରଣ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ଦୂର ସମ୍ପର୍କୀୟ ତାଙ୍କୁ ଖରାପ ଢଙ୍ଗ ରେ ଛୁଇଁ ନେଇଥିଲେ |

18 ବର୍ଷର ଝିଅ ଟି ଲଗେଇଲା ଫା-ଶୀ :-

ମୃତ ଝିଅ ର ବୟସ ମାତ୍ର 18 ବର୍ଷ ଥିଲା,ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଏବଂ ସାନଭାଇ ଆଉ ଭଉଣୀ ଙ୍କ ସହ ୱାଜିରାବାଦରେ ରହୁଥିଲେ, ଡିସେମ୍ବର 19 ରେ ୟୁବି ଙ୍କ ପିତାମାତା ଏବଂ ସାନ ଭଉଣୀ ରୋହିଣୀ ସ୍ଥିତ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ,ଏହି ସମୟରେ ଝିଅଟି ନିଜ ସାନଭାଇ ସହିତ ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଥିଲା, ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ସେ ପଙ୍ଖା ରେ ଫାଶ ପକାଇ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ |

ସାନଭାଇ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀକୁ ପଙ୍ଖା ରେ ଉପରେ ଏମିତି ଝୁଲିବାର ଦେଖିଲେ ଆଉ ସେ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ, ତା’ପରେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସୂଚନାରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଆସି ପହଁଞ୍ଜିଯାଇଥିଲା,ସେ ଝିଅ ଟିର ଶବକୁ ନିଜ ହାତରେ ଅଧୀନ କୁ ନେଇ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ, ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପରେ ଡିସେମ୍ବର 20ରେ ଝିଅ ଟିର ମୃତଦେହ କୁ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଦେଇଥିଲେ |

ବ୍ୟାଗ ରୁ ମିଳିଲା ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ନୋଟ :-

ଘଟଣା ଘଟିବା ଦିନ ଝିଅ ଟି ଠାରୁ କୌଣସି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ମିଳି ନଥିଲା,ପରିବାର ଲୋକ ମାନେ ପୂର୍ବ ରୁ ହିଁ ଝିଅ ଟିର ବାହାଘର ଠିକ କରିସାରିଥିଲେ, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପରିବାର ଲୋକ ମାନେ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ବୋଧହୁଏ ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ବିମମମ, ସଙ୍ଗରେ ଖୁସି ନୁହେଁ ଏବଂ ତେଣୁ ସେ ନିଜ ଜୀବନ ଦେଇଛି, ତେବେ, ଡିସେମ୍ବର 20 ରେ ସାନ ଭଉଣୀ ଝିଅ ଅର କୋଠରୀରୁ ଏକ ବ୍ୟାଗ ପାଇଥିଲେ, ଆଉ ସେଇ ବ୍ୟାଗ ରେ ହିଁ ନିଜର ଦେଖୁବା ଏକ ସୁନ୍ଦର ଆଖି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ୍ ରହିଥିଲା|

ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା-ର କେତେ ପ୍ରକାର କୁ ନେଇ କରିଥିଲେ ବିଚାର :-

ରୁମ୍ ରୁ ମିଳୁଥିବା ସେହି ବ୍ୟାଗରେ ଏକ ରେଜିଷ୍ଟର, ମୂଷା ମରା ଔଷଧ ଆଉ କୀଟନାଶକ ଔଷଧ ଭଳି ଜିନିଷ ସବୁ ଥିଲା, ଅର୍ଥାତ୍ ଝିଅ ଟି ଏହି ସବୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲା ​, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସେ ପଙ୍ଖା ରେ ଫାଶୀ ଦେଇ ମରିବା ଟା ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ,ଯୁବତୀ ଙ୍କ ପାଖରୁ ମିଳିଥିବା ରେଜିଷ୍ଟରରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ୍ ଇଂରାଜୀରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା |

ନିଜ ସାଙ୍ଗ ର ଖରାପ ଛୁଆଁ ପାଇଁ କରିଲେ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା :-

ଏହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ଅନୁଯାୟୀ ଝିଅ ଟି ନିଜ ସାଙ୍ଗ ଯିଏ କି ତାର ଦୂର ସମ୍ପର୍କୀୟ ଥିଲା, ତାଙ୍କ ସହ ମିଶି ଦିନେ ସହ ଶାଲିମାର ବାଗ ପାର୍କକୁ ଯାଇଥିଲେ, ସେଠାରେ ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ଖରାପ ଉପାୟରେ ଜବରଦସ୍ତ ଛୁଇଁଥିଲେ, ଯୁବକ ଜଣକ ଏପରି କରିବେ କିଛି କରିବେ ବୋଲି ଝିଅ ଟି ଟିକେ ବୋଲି ବି ଆଶା କରିନଥିଲେ, ତାଙ୍କର ଏହି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟକଳା ପରେ ଝିଅ ଟି ଏତେ ଦୁଃଖିତ ହୋଇଗଲେ ଯେ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିନେଲେ, ଏହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ଆଧାର କରି ୱାଜିରାବାଦ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏଫଆଇଆର ଦାୟର କରିଛି |

Leave A Reply

Your email address will not be published.