ଟି-୨୦ ଓ ଓ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦରମା କେତେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ?ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ଓ ଡି ଆଇ କରାଯାଇଛି । କାରଣ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି କି ଗୋଟିଏ ଅଧିନାୟକ ନ ରୁହନ୍ତୁ ବୋଲି । ବିସିସିଆଇର ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଉଭୟ ଫର୍ମାଟର ଅଧିନାୟକ କରିବା ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ୨ ଟି ଫର୍ମାଟର ଅଧିନାୟକ ରହିଥାନ୍ତି । ଏହା ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କୁ କହିଛନ୍ତି କି ଏହା ଏକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯାହା ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଙ୍କ ମିଳିତ ମତ ଭାବେ ନିଆଯାଇଥିଲା । ବୋର୍ଡ ବିରାଟଙ୍କୁ ଟି ୨୦ ର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯାହା ଲାଗୁଛି କି ସେ ଏଥିରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ନା, ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଅନୁଭବ କଲେ । ଦୁଇଟି ଧଳା ବଲ୍ ଫର୍ମାଟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଅଧିନାୟକ ରହିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବାବେଳେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଆପଣ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିବେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଓ ଡି ଏ ରେ କ୍ୟାପଟେନ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ଖୁସି ହୋଇ ଯାଆନ୍ତି । ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଉଭୟ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ୨ ଟି ଭିନ୍ନ ଅଧିନାୟକ ରହିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ସମ୍ପ୍ରତି ଭାରତ ଟି ୨୦ ସିରିଜରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ୩-୦ ଗୋଲରେ ପରିଷ୍କାର କରିଛି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ୨୦୧୮ ରେ ନିଦାହସ୍ ଟ୍ରଫିକୁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଢ଼ଙ୍ଗ ରେ କବଜା କରିଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋହିତ ଦୁଇଟି କମ୍ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଲେ ତାଙ୍କ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ କି ନାହିଁ ? ଏହାର ଉତ୍ତର ହୋଇଥିଲା ନାଁ ରୋହିତ ବିସିସିଆଇର ବାର୍ଷିକ ଚୁକ୍ତିନାମା ଅନୁଯାୟୀ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦରମା ହିସାବ ରେ ପାଇବେ କାରଣ ସେ ଏ ଯୁକ୍ତ ବର୍ଗର ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି । ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ଭଳି ଦରମା ପାଇଛନ୍ତି । ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ରୋହିତ ସର୍ବାଧିକ ସ୍ତରର ଦରମା ପାଇସାରିଛନ୍ତି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.