ଆଉ ଏକ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ମଧ୍ୟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବାହାର ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛର କାରଣ !

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ଭାରତର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବୁଧବାର ଠାରୁ ବିଜୟ ହାଜାରେ ଟ୍ରଫିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ନକରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେହେତୁ ସେ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ଫିଟନେସକୁ ପୁନ ପ୍ରାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ କଠୋର ଥଇଥାନ ପ୍ରକ୍ରିୟା କରୁଛନ୍ତି। ନାମ ଗୋପନ ରଖିବା ସର୍ତ୍ତରେ ବିସିଏର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି “ବାରୋଡା କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧତା ବିଷୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଏକ ଇମେଲ୍ ପଠାଇଛି। ଗତ ତିନିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବରୋଦା ଙ୍କ ତରଫରୁ ଅତି କମରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ତେବେ ସେ ଏକ ଧାଡିରେ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁମ୍ବାଇରେ ପୁନଃ ଥଇଥାନ କରୁଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଆଘାତ ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିଏ ମଧ୍ୟ ଏହା ଜାଣି ନାହିଁ। ସେ ଅଣ୍ଟାକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ଯାହା 2019 ରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରଠାରୁ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ନାହିଁ। ” ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ବଡ ଭାଇ କ୍ରୁନାଲ ବରୋଦା ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ହଜାରେ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଉତ୍ସ କହିଛି “ବିସିଏ କ୍ରୁନାଲଙ୍କୁ କହିଛି ଯେ ସେ କେବଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସମୟରେ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ ସେ ଆସି ଦଳ ସହିତ ଏକ ସପ୍ତାହ ତାଲିମ ଦେଇଥିଲେ । ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଘରୋଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ଭାରତର ସୀମିତ ଓଭର ଦଳକୁ ଫେରିବା କଥା ବିଚାର କରାଯିବ ନାହିଁ । ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଜାତୀୟ ଚୟନ କମିଟି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅଂଶ ନଥିବା ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ କହିଛି – ହାଜାରେ ଏବଂ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି।

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟତ ଟି -20 ଏବଂ ODI କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିୟମିତ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ମୁମ୍ବାଇରେ ପୁନ ଥଇଥାନ ସତ୍ତ୍ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ କୋଚଙ୍କ ଆଗରେ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ରେ ନିଜର ଫିଟନେସ୍ ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ କେବଳ ସେତେବେଳେ ଜାତୀୟ ଦଳରେ ଚୟନ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନାମ ବିଚାର କରାଯିବ। ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏନସିଏ ରୁ ଫିଟନେସ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପାଇବାକୁ ପଡୁଥିଲା କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ର ତତ୍କାଳୀନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଦାୟିତ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ବଦଳିଗଲା

Leave A Reply

Your email address will not be published.