ଭାରତ ଛାଡି ଫେରାର ହୋଇଗଲେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ୍ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ, ପ୍ରଶାସନକୁ ଏମିତି ଭାବରେ ବୋକା ବନାଇ ଫେରାର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭରିଆଣ୍ଟ କରୋନା ଭାଇରସ ରେ ଦୁଇଟି ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ମାମଲା ମିଳିଛି,କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ରେ ଏକ ଏମିତି ଖବର ଆସିଛି କି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରେଇଦେଇଛି,ପ୍ରକୃତରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଜଣେ ନାଗରିକ ଯିଏ ଭାରତ ଆସି ପୁଣି ଦୁବାଇକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି,ଯିଏ କି ଓମିକ୍ରୋନ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ,ଏହା ପରେ ଜେନୋମ ସିକ୍ୱେନ୍ସିଙ୍ଗର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲା, କୁହା ଯାଉଛି କି ଏହା ଭାରତ ର ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ୍ କେସ ବୋଲି |

ଓମିକ୍ରନ୍ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ଙ୍କ ଟ୍ରାଭେଲ ହିଷ୍ଟ୍ରି :-

ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ,ଓମିକ୍ରନ୍ ସଂକ୍ରମିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନାଗରିକଙ୍କ ବୟସ 66 ବର୍ଷ ଅଟେ,ସେ ଏକ ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ କମ୍ପାନୀର ରିପ୍ରେଜେଣ୍ଟିଭ ଅଟନ୍ତି,ଓମିକ୍ରନ୍ ସଂକ୍ରମିତ ଭାରତର ବାଙ୍ଗାଲୋରରୁ 27 ନଭେମ୍ବରରେ ଦୁବାଇକୁ ଫେରିଗଲା,ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି 20 ନଭେମ୍ବରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ, ସେ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଥିଲା |

ଷ୍ଟାର ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ ଓମିକ୍ରନ୍ ସଂକ୍ରମିତ :-

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ନଭେମ୍ବର 20 ରେ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏହି ନାଗରିକ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଭାସନ୍ତନଗରର ଷ୍ଟାର ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ଏବଂ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସେ କୋଭିଡ -19 ପଜିଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା |

ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଏହିପରି ବାନେଇଥିଲେ ବୋକା :-

ଏହା ପରେ 22 ନଭେମ୍ବରରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାମ୍ପୁଲ କୁ ଜେନୋମ କ୍ରମ ପାଇଁ ପଠାଇଦିଆଯାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ନଭେମ୍ବର 23 ରେ ଏକ ଘରୋଇ ଲ୍ୟାବରେ ନିଜର ପରୀକ୍ଷା କରେଇଥିଲେ,ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କର କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ପୁଣି ଥରେ ନେଗେଟିଭ ଆସିଲା,ଏହା ପରେ ସେ ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କରୋନା ର ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଇଲେ ଏବଂ ସେ ସେହିଠାରୁ ଚେକ ଆଉଟ କରିନେଲେ |

ଜେନୋମ ସିକ୍ୱେନ୍ସିଙ୍ଗ୍ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଯେତେବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସେହି ନାଗରିକକୁ ଖୋଜିବାକୁ ଗଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ସେ ତ ଦୁବାଇ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *