ଆପଣଙ୍କ ମୁଡ଼ ଫ୍ରେସ କରିଦେବ ୨୨ଟି ପିଲାମାନଙ୍କ ମାଙ୍କର ଏହି ମଜାଳିଆ ଟ୍ରିକ,ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏହିପରି ଭାବରେ ସକାଳୁସକାଳୁ ଉଠାଇଥାନ୍ତି

ବହୁତ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟେଡ ଅଟନ୍ତି ୨୨ଟି ପିଲାମାନଙ୍କ ମା :-

ବ୍ରିଟେନର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ପରିବାରକୁ ସମ୍ଭାଳୁଥିବା ଏହି ମାଙ୍କର କ୍ଷମତା ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟତା ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିପାରେ | ସୁ ରେଡଫୋର୍ଡ଼ ୨୨ଟି ପିଲାମାନଙ୍କର ମା ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଏତେ ସବୁ ପିଲାଙ୍କୁ ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ପାଳନପୋଷଣ କରୁଛନ୍ତି | ଏଥିରେ ଏତେ ସବୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ତିଆରି କରିବା, ପୋଷାକ ସଫା କରିବା ଭଳି କାମ ସାମିଲ ରହିଛି |

ପ୍ରତିଦିନ ସବୁ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଠିକ ସମୟରେ ଉଠାଇଥାନ୍ତି :-

ସୁ ରେଡଫୋର୍ଡ଼ଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବହୁତ ବଡ଼ କାମ ହେଉଛି ନିଜର ୨୨ଟି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସକାଳୁ ଠିକ ସମୟରେ ଉଠାଇବା | ଏହି କାମରେ ତାଙ୍କର ଅଧିକ ସମୟ ବର୍ବାଦ ନ ହେବାପାଇଁ ସେ ଏଥିପାଇଁ ଏକ ଟ୍ରିକକୁ ଆପଣାଇଛନ୍ତି | ସୁ ରେଡଫୋର୍ଡ଼ଙ୍କ ୧୦ଟି ପିଲା ସ୍କୁଲ ଯାଆନ୍ତି |ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୪ଜଣ ପିଲା ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲରେ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର କିଛି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସ୍କୁଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି |

ସବୁଠାରୁ ଛୋଟ ପିଲା ଭାଇକୁ ଶବ୍ଦ ଦେଇଥାଏ :-

ଦି ସନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମରେ ଗୋଟିଏ କ୍ଲିପ ସେୟାର କରି ସୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କିପରି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ନିଜର ସବୁ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଉଠାଇଥାନ୍ତି | ସୁ ଏହି କ୍ଲିପକୁ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଯାହାକୁ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ହ୍ୟାଦିଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ |’ ଏହି କ୍ଲିପରେ ୧୮ ମାସର ହ୍ୟାଦି ନିଜ ଭାଇକୁ ଉଠାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି | ଏଥିରେ ସୁ ପୁଅ ହ୍ୟାଦିଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତି, ‘କଣ ତୁମେ ଅସ୍କରଙ୍କୁ ଉଠାଇବାକୁ ଯାଉଛ ?’

ଏହି ଟ୍ରିକ ଦ୍ୱାରା ଉଠିଥାନ୍ତି ସବୁ ପିଲା :-

ଏହାପରେ ହ୍ୟାଦି ଚିତ୍କାର କରେ, ‘ଉଠ’ ଏବଂ ନିଜ ବଡ଼ ଭାଇର କମ୍ବଳକୁ ଟାଣିଦିଏ | ଏହାପରେ ସୁ ହ୍ୟାଦିଙ୍କୁ କୁହନ୍ତି, ‘ତାଙ୍କୁ କିସ କରି ଗୁଡ଼ ମର୍ନିଙ୍ଗ କୁହ |’ ଏହାପରେ ହ୍ୟାଦି ନିଜ ଭାଇକୁ ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିସ କରିଥାଏ, ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ନ ଉଠିଛି | ଏହି ଟ୍ରିକ ଦ୍ୱାରା ସେ ହ୍ୟାଦିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ନିଜର ବାକି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ତାପରେ ସେମାନେ ସମସ୍ତେ କିଛି ସମୟ ପରେ ହିଁ ସ୍କୁଲ ଯିବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବାର ଦେଖାଯାନ୍ତି |

ନେଟିଜନ୍ସଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ଷ୍ଟାଇଲ :-

ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଉଠାଇବାପାଇଁ ସୁଙ୍କର ଏହି ଟ୍ରିକ ନେଟିଜନ୍ସଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗୁଛି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଛୋଟ ହ୍ୟାଦିଙ୍କର ନିଜ ଭାଇମାନଙ୍କୁ ଉଠାଇବାର କ୍ୟୁଟ ଷ୍ଟାଇଲ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗୁଛି | ସୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ନୋଏଲ ରେଡଫୋର୍ଡ଼ଙ୍କର ୨୨ଜଣ ପିଲା ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ବୟସ ୩୨ ବର୍ଷରୁ ନେଇ ୧ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି | ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ଛୋଟ ପିଲା ଗତ ସପ୍ତାହରେ ହିଁ ଏକ ବର୍ଷର ହୋଇଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *