HERO SPLENDOR ଚଳାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିଖବର, ବର୍ତ୍ତମାନ ପେଟ୍ରୋଲ ନୁହେଁ ବରଂ ବିଦ୍ୟୁତ ଦ୍ୱାରା ଚାଲିବ ବାଇକ,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସୂଚନା

ଭାରତରେ ଯେତେବେଳେ ବି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମାଇଲେଜ ଦେଉଥିବା ବାଇକଗୁଡିକ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥାଏ, ସେତେବେଳେ ହିରୋ ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡରର ନାମ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ନିଆଯାଇଥାଏ | ଏହି ବାଇକର ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ମେଣ୍ଟେନେନ୍ସ କୋଷ୍ଟ ଏତେ କମ ଯେ ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବଜେଟରେ ଆରାମରେ ଫିଟ ହୋଇଯାଏ | କିନ୍ତୁ ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହ ଧରି ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ ଏତେ ଅଧିକ ବଢିଯାଇଛି ଯେ ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହାକୁ ଚଳାଇବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକଥର ଭାବୁଛନ୍ତି | ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିଖବର ନେଇ ଆସିଛୁ |

ବିଦ୍ୟୁତ ଦ୍ୱାରା ଚାଲିବ ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡର ବାଇକ :-

ମାର୍କେଟରେ Hero Splendor ବାଇକ ପାଇଁ EV Conversion Kit ଲଞ୍ଚ କରି ଦିଆଯାଇଛି | ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ହିରୋ ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡର କିଣିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ଫେଭରେଟ ବାଇକରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କୀଟ ଲଗାଇ ଟଙ୍କା ବଞ୍ଚାଇପାରିବେ | ଏହି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କୀଟକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାପାଇଁ RTO ରୁ ଅନୁମତି ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଠାଣେରେ ଥିବା EV ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ କମ୍ପାନୀ GoGoA1 ନିକଟରେ ଏହାକୁ ଲଞ୍ଚ କରିଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୩୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି |

ସିଙ୍ଗଲ ଚାର୍ଜରେ କେତେ ଚାଲିବ ?

ତେବେ ମୂଳ ରାଶି ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ୬୩୦୦ ଟଙ୍କା GST ଦେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟେରୀ କୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଅଲଗା ଦେବାକୁ ପଡିବ | ମୋଟ ମିଶାଇ ଇଭି କନଭର୍ସନ କିଟ ଏବଂ ବ୍ୟାଟେରୀର ଖର୍ଚ୍ଚ ୯୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଯିବ | ଏହାପରେ ହିରୋ ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡର ଆପଣ କେତେ ଟଙ୍କାରେ କିଣିବେ, ତାହା ଅଲଗା ଅଟେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହିରୋ ସ୍ପ୍ଲେଣ୍ଡର ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକର ମୂଲ୍ୟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କିଟ ସହିତ ଭଲ ଦାମ ପଡ଼ିଯିବ | କିନ୍ତୁ ଏହା ୱାନ ଟାଇମ ଇନଭେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ ପରି ହେବ | ଏହାର କିଟ ସହିତ ୩ ବର୍ଷର ୱାରେଣ୍ଟି ଦିଆଯାଉଛି | Rushlane ଅନୁଯାୟୀ, GoGoA1 ର ଦାବି ଯେ ଏହାକୁ ସିଙ୍ଗଲ ଚାର୍ଜରେ ୧୫୧ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଯାଇପାରିବ |

ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ହ୍ୱିକିଲର ବମ୍ପର ବିକ୍ରି :-

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ପପୁଲାର କମ୍ପାନୀମାନେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ବାଇକ ଲଞ୍ଚ କରିନାହାନ୍ତି, ଯାହାର ଫସିଲ ଫ୍ୟୁଲ ଭାରିଆଣ୍ଟର ବମ୍ପର ବିକ୍ରି ହେଉଥିବ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଷ୍ଟାର୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ GoGoA1 ବିକଳ୍ପ ରଖିଛି, ଯାହାକି ଖାସ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଟେ | ଆସନ୍ତା ସମୟରେ ହିରୋ, ବଜାଜ ଏବଂ ୟାମାହା, ହୋଣ୍ଡା ସହିତ ଅନେକ ଦୁଇଚକିଆ ଗାଡି କମ୍ପାନୀ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ବାଇକ ଲଞ୍ଚ କରିବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ Revolt Electric Bikes ସହିତ ହିଁ ଅନ୍ୟ ଛୋଟ-ବଡ଼ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ସ୍କୁଟରର ବମ୍ପର ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *