IND vs ENG: କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିବ, ବୋଲିଂ କୋଚ ସମେତ ତିନିଜଣ ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଆଇସୋଲେଟ

ଓଭାଲ:-

ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଓଭାଲ ଟେଷ୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ଦିନର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବଡ ଖବର ଆସିଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳର ହେଡ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିବ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଦଳର ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫର ୩ଜଣ ସଦସ୍ୟକୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବୋଲିଂ କୋଚ ଅରୁଣ, ଫିଲଡିଙ୍ଗ କୋଚ ଓ ଶ୍ରୀଧରଙ୍କ ବ୍ଯତୀତ ଦଳର ଫିଜିଓଥେରାପିଷ୍ଟ ନିତିନ ପଟେଲ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। ବିସିସିଆଇ ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିସିସିଆଇ ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି କହିଲେକି ଦଳର ହେଡ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ, ବୋଲିଂ କୋଚ ଭରତ ଅରୁଣ, ଫିଲଡିଙ୍ଗ କୋଚ ଓ ଶ୍ରୀଧର ଓ ଦଳର ଫିଜିଓଥେରାପିଷ୍ଟ ନିତିନ ପଟେଲଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେଟ କରାଯାଇଛି। କାରଣ ଗତ ସନ୍ଧ୍ଯାରେ କୋଚ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଏକ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିବ ଆସିଥିଲା। ଏହାପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଆରଟି-ପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଯେତେପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଆସିନଥିଲା, ସେତେପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଏହି ଚାରିଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହିବି ଯାତ୍ରା କରିବେ ନାହିଁ। ସମସ୍ତ ଦଳ ହୋଟେଲରେ ଆଇସୋଲେଟ ରହିବେ। ମେଡିକାଲ ଦଳ ତରଫରୁ ଏହାର ଆରଟି ପିସିଆର ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିବ ଆସିବାର ପୃଷ୍ଟି ପରେ ଏହା ଦଳ ସହିତ ଯୋଡିପାରିବେ।

ଏହି ବୟାନରେ ଆଗକୁ କହିଲେକି ଭାରତୀୟ ଦଳର ବାକି ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନାର ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ଗତ ରାତି ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ଆଜି ସକାଳୁ। ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟର ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିବ ଆସିଛି। ଏହି କାରଣ ଖେଳାଳି ମ୍ଯାଚ ଖେଳିବାକୁ ଆସିପାରିବେ। ପାଞ୍ଚ ମ୍ଯାଚର ସିରିଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧-୧ରେ ବରାବର ଅଛି।

ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲାଗିସାରିଛି ଦୁଇଟି ଟୀକା:-

ଭଲ କଥା ହେଉଛିକି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ଟୀକାର ଉଭୟ ଡୋଜ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଦଳର ଖେଳାଳିମାନେ ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ କେବଳ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପାଇଥିଲେ। ଶାସ୍ତ୍ରୀ କିପରି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ? ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା, ଏହା ଜଣା ପଡିନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅନେକ ଲୋକ ଆସିଥିଲେ। ଏହା ସମ୍ଭବଯେ ସେହି ସମୟରେ ସେମାନେ ଜୀବାଣୁଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଆସିଛନ୍ତି। ତେବେ, ଇଂଲଣ୍ଡରେ ସର୍ବସାଧାରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏକାଠି କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି। କେବଳ ଏହା ପରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ଆସୁଛନ୍ତି।

ଚତୁର୍ଥ ଦିନର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେଲା:-

ଇତି ମଧ୍ୟରେ, ଓଭାଲ ଟେଷ୍ଟରେ ଚତୁର୍ଥ ଦିନର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲୀ ଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜଡେଜା କ୍ରିଜ ଉପରେ ଅବସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ଭାରତ ୧୮୦ରୁ ଅଧିକ ରନ ଆଗୁଆ ଥିବା ହାସିଲ କରିନିଅନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ, ତୃତୀୟ ଦିନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସାନଦାର ଶତକ ପିଟିଥିଲେ। ସେ ୨୫୬ ବଲରେ ୧୨୭ ରନ କରିଥିଲେ। ଏହା ହେଉଛି ରୋହିତଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର ଅଷ୍ଟମ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ବିଦେଶୀ ମାଟିରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ। ଯେତେବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୯୪ ରନରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରରେ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ମୋଇନ ଅଲିଙ୍କ ଉପରେ ୬ ଛକା ମାରି ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିବାକୁ ରୋହିତ ୨୦୪ ବଲର ସାମ୍ନା କରିଥିଲେ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ୮, ଦିନକିଆରେ ୨୯ ଟି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ୪ଟି ଶତକ ପିଟିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ନାମରେ ୪୧ ଶତକ କରିଥିଲେ ଓ ସେ ମେଥ୍ଯୁ ହେଡେନ ଓ ରସ ଟେଲର ପଛକୁ ରହିବ। ଦୁଇଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୪୦ ଶତକ ପିଟିଥିଲେ। ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଶତକର ରେକର୍ଡ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ(୧୦୦) ନାମରେ ଅଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *