ମହିଳାଙ୍କୁ ହୋଇଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଅଜବ ପ୍ରକାରର ରୋଗ, ଗତ ୪୦ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ସେ ଶୋଇନାହାନ୍ତି,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଅଜବ ରୋଗ ବିଷୟରେ

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଏପରି ବହୁତ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଖିଥିବେ, ଯେଉଁମାନେ ରାତିରେ ଠିକରେ ନିଦ ନ ଆସିବା କାରଣରୁ ଚିନ୍ତିତ ଥିବେ | ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ଏପରି କିଛି ଲୋକ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଥିବେ, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଦିନ ହେଉ କିମ୍ବା ରାତି, କେବଳ ଶୋଇବାପାଇଁ ଭଲ ପାଉଥିବେ | କିନ୍ତୁ ଚାଇନାରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଗତ ୪୦ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ଗୋଟିଏ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଶୋଇନାହାନ୍ତି | ପଢନ୍ତୁ ଭାଇରଲ ହେଉଥିବା ଅଜବ ପ୍ରକାରର ଖବର |

ନିଦ ଆସୁନଥିବାରୁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା :-

ଚୀନର ହେନାନ ରାଜ୍ୟରେ ରହୁଥିବା ଲି ଜହାନୟିଙ୍ଗ ନିଦ ନ ଆସୁଥିବାର ରୋଗ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ବୟସ ୪୫-୪୬ ବର୍ଷ ଅଟେ ଏବଂ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗତ ୪୦ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ଗୋଟିଏ ମିନିଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଶୋଇନାହାନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ସେ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଶୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୫-୬ ବର୍ଷ ପାଖାପାଖି ଥିଲା |

ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ :-

ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଲିୟୁ ସୁଓକ୍ୱିନ ଲିଙ୍କର ଏହି ଦାବିକୁ ଠିକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଶୋଇଥିବାର ଦେଖିନାହାନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ରାତିରେ ଟାଇମ ପାସ କରିବାପାଇଁ ଲି ଘରର କାମ କରନ୍ତି | ଆରମ୍ଭରେ ଲିୟୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ନିଦ ବଟିକା ମଧ୍ୟ ଆଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଲିଙ୍କର ସେହି ବଟିକା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ କିଛି ଲାଭ ହେଲା ନାହିଁ |

ଘର ବାହାରେ ବସନ୍ତି ଲୋକମାନେ :-

ଲି ନିଜ ଗାଁରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି | ଅନେକଥର ଆଖପାଖରେ ରହୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଲିଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାପାଇଁ ରାତିରେ ତାଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ବସି ତାସ ଖେଳନ୍ତି | ବହୁତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାପରେ ସେହି ଲୋକଙ୍କର ନିଜର ଆଖି ଲାଗିଯାଏ ଏବଂ ସେମାନେ ନିଜେ ଶୋଇପଡ଼ନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଲି ସେହିପରି ଅନିଦ୍ରା ରୁହନ୍ତି | ଲିଙ୍କୁ ଅନେକ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କର ଅଜବ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ପାଇଁ କୌଣସି ଚିକିତ୍ସା କିମ୍ବା କାରଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *