ପାଦ୍ରୀ କଲେ ଏପରି ଲଜ୍ଜାଜନକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ, ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀର ଶବ ସହିତ କରିବାକୁ ପଡିଲା ବିବାହ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ନାଇଜେରିଆରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଜଣେ ପାଦ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀର ଶବ ସହିତ ବିବାହ କରିବାପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରାଗଲା | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗର୍ଭପାତ ସମୟରେ ଫାଦରଙ୍କ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା, ଯାହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରାଗଲା |

ଡ଼. ସକ୍ସେସ ଏମେକାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀ ଚିୟମା ଓକୋୟଙ୍କ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ତାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିବାପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରାଗଲା | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପାଦ୍ରୀ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀର ମୃତ୍ୟୁରେ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଭୂମିକା ଥିଲା |

ବାସ୍ତବରେ ନାଇଜେରିଆର ଓଭେରୀରେ ଜଣେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫାଦର, ଚର୍ଚ୍ଚର ନିୟମ ଏବେ ବିଚାର କାରଣରୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପିଲା ଚାହୁଁନଥିଲେ | ଏହି ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ସେ କଥିତ ଭାବରେ ନିଜର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀ ଓକୋୟଙ୍କୁ ମଦ ପିଇଥିବାରୁ ନିଜ ଘରକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ |

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପାଦ୍ରୀ ବେହୋସ ହୋଇଥିବା ନିଜର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଗଲା ଏବଂ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଭାବରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଗର୍ଭପାତ କରିବାପାଇଁ ରାଜି କରାଇଲା | ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସମସ୍ୟା କାରଣରୁ ଓକୋୟଙ୍କୁ ରକ୍ତ ବାନ୍ତି ହେବାକୁ ଲାଗିଲା |

ଏହାପରେ ଫାଦର ତାଙ୍କୁ ନେଇ ଫେଡରଲ ମେଡିକାଲ ସେଣ୍ଟର ପହଞ୍ଚିଗଲେ | ଗତ ରବିବାର ଦିନ ଓକୋୟଙ୍କ ପରିବାର ଜାଣିପାରିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ବହୁତ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କିଛି ବି କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା |

ଓକୋୟଙ୍କ ଶରୀରରେ ଔଷଧର ଚିହ୍ନ ଦେଖାଯିବାପରେ ପରିବାର ଗର୍ଭପାତ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିଲେ | ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀର ପରିବାର ଆଗରେ ଫାଦର ନିଜର କଲା କର୍ମକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିଲେ | ଏହି ଦମ୍ପତି ପାଞ୍ଚବର୍ଷ ଧରି ଡେଟିଂ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ ହିଁ ଏମାନଙ୍କର ନିର୍ବନ୍ଧ ହୋଇଥିଲା |

ଓକୋୟଙ୍କର ଜଣେ ସାଙ୍ଗ, ଅନିତା ନେନୟେନବାଙ୍କର ଏକ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ରବିବାର ଦିନ ଫାଦରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହା କହି ଛାଡି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ନିଜର ମୃତ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀ ସହିତ ବିବାହ କରିବ |

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କୁ ପୋତିବା ପାଇଁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଓକୋୟଙ୍କ ପରିବାର ଫାଦରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିବାପାଇଁ ପ୍ରେରିତ କରିଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *