ଶ୍ରୀନାଥ ନାମରେ ଦୋସା ବିକ୍ରି କରୁଥିବାରୁ ମୁସଲିମ ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ମାରପିଟ ,ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଦୁନିଆରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏମିତି ଭିଡିଓ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଅଛି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଧର୍ମ ବିଶେଷ ନାମରେ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ବଦମାସୀ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମଥୁରାର ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଅଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ମୁସଲିମ ଯୁବକଙ୍କୁ କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ଦୋକାନରେ ଆସି ଗାଳିଗୁଲଜ କରି ଜୀବନରୁ ମାରିଦେବା ପାଇଁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି।

ଏହି ଭିଡିଓରେ ନଜର ଆସୁଛିକି ମୁସଲିମ ଯୁବକଙ୍କ ଆରୋପ ହେଉଛିକି କିଛି ଯୁବକ ଦୋକାନରେ ଶ୍ରୀନାଥ ଜିଙ୍କ ନାମ ହଟାଇବାକୁ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରି ମାରପିଟ କରିଲେ। ମୁସଲିମ ଯୁବକ ଏହି ମାମଲାରେ ରିପୋର୍ଟ ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ତୀବ୍ର ହେବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ଆରୋପୀଙ୍କୁ ଖୋଜୁଅଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେମିତି ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଲା ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ।

ଜଣେ ୟୁଜର ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଲେଖିଲେ ଏହି ଲୋକମାନେ କିଏ, ଯେଉଁମାନେ ଧର୍ମ ନାମରେ ମଣିଷପଣିଆକୁ ଲଜ୍ଜା କରୁଛନ୍ତି। ଏମିତି ଲୋକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବା ଉଚିତ। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ୟୁଜର କହିଲେକି ମୋ ମତରେ ଏହିପରି ଆଶା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଶକ୍ତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ଉଚିତ। କୌଣସି ଅନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଧର୍ମ ଆଧାରରେ ପ୍ରତାଡିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ଯତୀତ ଅନ୍ୟ ୟୁଜର ଏହି ଘଟଣା ଉପରେ ନିଜର କ୍ରୋଧ ଦେଖାଇଲେ।

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ:-

ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଥିଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ ମାମଲା:-

ବିକାଶ ମାର୍କେଟରେ ଶ୍ରୀନାଥ ଦୋସା କର୍ନରର ବ୍ୟାନର ଲଗାଇ ପୀଡିତ ମୁସଲିମ ଯୁବକ ସାଉଥ ଇଣ୍ଡିଆ ଖାଇବା ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ। ଆରୋପ ହେଉଛିକି ୧୮ ଅଗଷ୍ଟରେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି କିଛି ଯୁବକ ଏହି କଥା ଉପରେ ବିରୋଧ କରିଲେକି ମୁସଲିମ ହୋଇ ଶ୍ରୀନାଥ ଜିଙ୍କ ନାମର ବ୍ୟାନର ଲଗାଇ ଦୋସା ବିକ୍ରି କରୁଛ। ଯୁବକ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଏହାକୁ ହଟାଇ ଆଲ୍ଲାହ, ମହମ୍ମଦ ସାହେବ ଲେଖି ବିକ୍ରିକର। ଯୁବକଙ୍କୁ ଶ୍ରୀନାଥ ଜିଙ୍କ ନାମର ବ୍ୟାନର ହଟାଇବାକୁ ଧମକ ଦେଲେ। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ସହିତ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ସହିତ ମଥୁରା ପୋଲିସଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗକରି ଟୁଇଟ କରିଦେଲେ। ସୂଚନା ପରେ କୋତବାଲି ପ୍ରଭାରୀ ନିରୀକ୍ଷକ ସୂରଜ ପ୍ରକାଶ ଶର୍ମା ପୀଡ଼ିତ ଦୋସା ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିଲେ ତେବେ ସେ କହିଲେକି ଅଜ୍ଞାତ ଯୁବକ ଥିଲେ, ସେଥିପାଇଁ ସେ ଜାଣିନାହାନ୍ତି। ପ୍ରଭାରୀ ନିରୀକ୍ଷକ କୋତବାଲି କହିଲେକି ପୋଲିସ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ସହିତ ଆରୋପୀଙ୍କୁ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ଚିହ୍ନିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *