ମାତ୍ର ୧୬ଟି ବଲରେ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ଏହି ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ T-20 ମ୍ୟାଚ। ଟିମର ସ୍କୋର ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶ୍ବାସ ହେବ ନାହିଁ

ଦିଲ୍ଲୀ ମୈଦାନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ କୌଣସି ନା କୌଣସି ରେକର୍ଡ଼ ବନାଯାଇଥାଏ। ଖେଳାଳି ବଲ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଟରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ହରକତ ଦେଖାଇଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କେତେଥର କୌଣସି ଖେଳାଳି କିମ୍ବା ଟିମ ଏମିତି ଲଜ୍ୟାଜନକ ରେକର୍ଡ଼ କରି ଦେଇଥାନ୍ତି ଯାହାର ଆଲୋଚନା ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ହୋଇଥାଏ। ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଇଣ୍ଟରନାଶନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ହୋଇଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ଟିମ ମାତ୍ର 16ଟି ବଲରେ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଛି।

16ଟି ବଲରେ ଶେଷ ହେଲା ମ୍ୟାଚ:-

t-20 କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ଏକ ଟିମ ଏତେ କମ ରନ କରିଥିଲା କି, ଅନ୍ୟ ଟିମ ମାତ୍ର 16ଟି ବଲରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚ ହେଉଛି ମହିଳା t-20 ବିଶ୍ୱକପ ୟୁରୋପ କ୍ବାଲିଫାୟାର ବିଷୟରେ ଯେଉଁଠାରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ମହିଳା ଟିମ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 16.1 ଓଭର ଖେଳିବା ପରେ କେବଳ 24 ରନ କରି ପାରିଥିଲେ ଓ ଟିମ ନିଜର 10ଟି ଉଇକେଟ ମଧ୍ୟ ହରାଇଥିଲେ। ଏହା ଏବେ ସାରା ଦୁନିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ର ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଧାରୁ ଅଧିକ ରନ ଅତିରିକ୍ତ:-

ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଫ୍ରାନ୍ସ ମହିଳା ଟିମ ବନାଇଥିବା 24 ରନରୁ 13 ଅଧା ରନ କେବଳ ଅତିରିକ୍ତ ଥିଲା। କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦୁଇଅଙ୍କ ଛୁଇଁ ପାରିନଥିଲେ। ଏଥିରୁ ଜଣାପଡ଼ୁଛି ମ୍ୟାଚରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ବ୍ୟାଟିଂ ବହୁତ ସାଧାରଣ ଥିଲା।

ବହୁତ ସହଜରେ ଜିତିଲା ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ:-

ଫ୍ରାନ୍ସ ଠାରୁ ମିଳିଥିବା 25 ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିନା ଉଇକେଟ ହରାଇ ମାତ୍ର 2.4 ଓଭରରେ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଫ୍ରାନ୍ସ ଟିମର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣମେଣ୍ଟରେ ବହୁତ ଖରାପ ରହିଲା। ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବ୍ୟତୀତ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ଫ୍ରାନ୍ସ ଟିମ ନିଜର 7ଟି ଉଇକେଟ ଗୋଟିଏ ବୋଲରକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇତିହାସରେ t-20 ମ୍ୟାଚରେ କୌଣସି ବୋଲର 7ଟି ଉଇକେଟ ନେଇନଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *